Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure ukaże się nieco później

Entuzjaści detektywistycznej serii muszą poczekać jeszcze kilka tygodni.

Produkcja ukaże się 7 maja na PC. Tytuł będzie reprezentował nieomal już zapomniany gatunek gier full motion video, który w latach 90 święcił triumfy. Mianowicie w tytule uświadczymy aktorów, którzy poruszają się po trójwymiarowych lokacjach. Głównym bohaterem będzie wypalony zawodowo prywatny detektyw Tex Murphy, które decyduje się na przyjęcie sprawy, ze względu na fatalny stan swoich zarobków.

Tytuł będzie koncentrował się wokół rozwiązywania zagadek, prowadzenia rozmów z napotkanymi postaciami i zbieraniu dowodów, by możliwe było w konsekwencji rozwikłanie skomplikowanej intrygi. Osoby chcące uprościć sobie rozgrywkę będą mogły skorzystać z wbudowanego systemu podpowiedzi.

Twórcy zapewniają, że nawet gracze nie mający styczności z poprzednimi odsłonami cyklu (to już 4 część serii) będą mogli czerpać satysfakcję z rozgrywki. Nawiązania fabularne do poprzednich części chociaż występują, to mają jednak subtelny charakter.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.