Steven Spielberg wyreżyseruje książkę “Player One”

To jedna z najlepiej sprzedających się książek science fiction ostatnich lat. W dodatku traktuje o grach.

Player One zostało wydane w 2011 i od razu zyskało ogromny rozgłos (uznana za najlepszą powieść science fiction według rankingu Amazona i największej księgarni w USA Barns & Noble oraz jako bestseller New York Times i USA Today). Napisana w świetny sposób powieść spod pióra Ernesta Cline’a pokazuje nie tylko interesującą historię, ale jest swojego rodzaju hołdem dla geeków, którzy pasjonują się kulturą gier, filmów i seriali lat 80. oraz 90. Z przewagą informacji o tych pierwszych. Nie brakuje w niej też odnośników do współczesnych produkcji związanych z elektroniczną rozrywką.

Dziś dowiadujemy się, że film na podstawie książki wyreżyseruje Steven Spielberg. Możemy więc być pewni, że będzie to dzieło na wysokim poziomie. Niestety nie jest znana data wydania filmu, ale jak tylko się dowiemy, to z pewnością podamy taką informację w naszym serwisie.

player oneO czym traktuje książka? Przeczytajcie jej krótki opis:

Rok 2044. Kryzys zrujnował największe mocarstwa. W Ameryce ludzie głodują i zamarzają na ulicach. Miasta zamieniły się w osiedla slumsów i przyczep kampingowych. Osiemnastoletni Wade ucieka od rzeczywistości i cały wolny czas spędza w OASIS, globalnym wirtualnym świecie, w którym każdy może być tym, kim chce. To internet nowej generacji, wszechobecna symulacja, gdzie można robić wszystko – żyć, uczyć się, bawić i kochać. W OASIS jej twórca, ekscentryczny geniusz-multimiliarder Halliday, zakodował zagadki – kod do kolosalnej fortuny i absolutnej władzy. Miliony ludzi bezowocnie próbowały go złamać, by zdobyć nagrodę. I odkrywały nowe znaczenie ucieczki od rzeczywistości i pogoni za szczęściem, obsesyjnie studiując ikony Hallidaya – enigmatyczne wskazówki, których nie odczyta nikt, kto nie jest maniakiem gier, filmów i muzyki z lat 80. Nagle Wade odkrywa pierwszą zagadkę.

Książkę można kupić w wielu polskich księgarniach za około 15 złotych. Naprawdę warto!

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: