Fantastyczny prezent od twórców Stellar Blade. Pracownicy muszą być w siódmym niebie

Stellar Blade na PS5 może otrzymać demo | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Stellar Blade to nowy nadchodzący tytuł ekskluzywny dla PS5. Okazuje się, że właściciele studia Shift Up także bardzo chcą, aby pracownicy mogli zagrać w swój twór.

Kontrowersje jednak nie odpuszczają, a ich część podsycana jest nawet przez dziennikarzy branżowych. Wszystko skupia się przede wszystkim na projekcie postaci Eve, którą będzie można nawet… niemal rozebrać. W końcu deweloperzy pragną, aby “było na co popatrzeć“.

Twórcy Stellar Blade dostali wspaniałe prezenty

Koreańskie studio Shift Up pracuje w pocie czoła, aby wydać jak najlepszą pozycję dedykowaną konsoli PlayStation 5. To automatycznie oznacza, że w grę zagrają wyłącznie ci, którzy sprzęt ten posiadają. Sami zapewne domyślacie się, że nawet nie wszyscy szeregowi pracownicy zespołu deweloperskiego dysponują takim sprzętem.

Dlatego też szefostwo postanowiło to zmienić i rozdać swoim pracownikom konsole PlayStation 5. Chcą, aby deweloperzy odpowiedzialni za projekt mogli grać w grę już na premierę. Ma to sens, bo przecież sami za nią odpowiadają. Jest to więc piękny gest, który zdecydowanie pozytywnie wpływa na morale zespołu.

Po tym, jak Stellar Blade (wówczas “Project Eve”) pojawiło się na PlayStation Showcase 2021, dyrektor generalny Shift Up, Kim Hyung Tae, kupił wszystkim 260 pracownikom PS5! Kim powiedział, że wybrał konsolę jako prezent niespodziankę, aby wszyscy mogli zagrać w grę, gdy zostanie wydana!

– czytamy we wpisie Genki na Twitterze
Premiera Stellar Blade zaplanowana została na 26 kwietnia 2024 roku na PS5. Demo dostępne do ogrywania jest już teraz.
Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie