Steam controller - konsola od Valve

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Co powiecie na konsolę od Steam? Oto pliki znalezione w kodzie Valve

W plikach ostatniej aktualizacji Steam odnaleziono linijki, które wskazują niebezpośrednio na powstawanie konsoli mobilnej autorstwa założycieli platformy. Potwierdzałoby to niedawną sugestię założyciela firmy.

Parę dni temu pisaliśmy o nietypowej wypowiedzi Gabe’a Newella, który odwiedził jedną z amerykańskich szkół i wziął udział w Q&A. Dla przypomnienia dopowiem, że zapytano go tam o pojawienie się gier spod szyldu Valve na konsolach. Ten poinformował, że w tym roku usłyszymy o tym więcej, ale „nie będzie to to, o czym wszyscy myślą”.

Dzisiaj dowiedzieliśmy się na temat ciekawego odkrycia, które śmiało możemy powiązać z tą sprawą. Otóż Pavel Djundik, twórca Steam Database, odnalazł w ostatnim patchu największej pecetowej platformy fragmenty kodu, które bezpośrednio są związane z jasnością ekranu, Bluetooth, Wifi, opcjami urządzenia, trybem samolotowym oraz wibracjami haptycznymi.

Pierwsza myśl to oczywiście handheld obsługujący gry ze Steam. Tego typu projektów było już sporo i czerpały one garściami z rozwiązań stworzonych na potrzeby Nintendo Switch. Mimo to, nie powstała jeszcze tego typu alternatywa autorstwa Valve, dlatego może to być naprawdę obiecujący sprzęt. Na ten moment jednak żaden przedstawiciel firmy nie wypowiedział się oficjalnie w tym temacie. Nie zdziwiłbym się jednak, jeżeli o takiej informacji usłyszymy za niedługo, np. podczas Summer Game Fest lub E3. Imprezy zaczną się odpowiednio od 9 do 11 oraz od 12 do 15 czerwca.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się