Starfield gigantycznym sukcesem. Gra notuje rekordowe wyniki dla Bethesdy

Starfield gigantycznym sukcesem dla Microsoftu i Bethesdy
Newsy PC Xbox Series

Fani posiadający Xbox i PC masowo rzucili się na nową premierę od Bethesda. Starfield cieszy się rekordowym wręcz zainteresowaniem graczy.

Starfield zdobył bardzo dobre noty od recenzentów i praktycznie od razu przekonał do siebie mnóstwo graczy, nawet przed oficjalną premierą. Gra jednak już zadebiutowała przed paroma dniami, a Bethesda nie ukrywa, że jest z niej dumna. Cieszy się także Xbox, gdzie CEO Xboksa Phil Spencer informuje o rekordowych wynikach.

Starfield z imponującym wynikiem

Gra przekonała do siebie jednocześnie aż milion aktywnych graczy! Dotyczy do wszystkich odbiorców na PC, Xbox Series X/S i w usłudze chmury Microsoftu. Oznacza to, że jednocześnie w grze był aż milion graczy, z czego zdecydowana większość musi pochodzić z konsol i Microsoft Store. W końcu tytuł od premiery dostępny jest w Xbox Game Pass, co zdecydowanie pomogło zdobyć sporą liczbę klientów. Na Steam jednocześnie było maksymalnie prawie 270 tys. osób. Wyniki te z pewnością podskoczą w ciągu najbliższych dni, czyli w weekend. Wtedy więcej graczy będzie miało czas na gaming.

Starfield przekroczył dziś 1 milion jednoczesnych graczy na wszystkich platformach. Dziękujemy wszystkim graczom, którzy pomogli nam osiągnąć ten wielki kamień milowy i gratulujemy Bethesda Studios!

– informuje Phil Spencer na Twitterze

Nic dziwnego – gra stała się nawet viralem, a do tego jest to pierwsze nowe IP od Bethesdy od ponad 25 lat. Niestety, nie wszyscy są równie zadowoleni. Spora część graczy na PC doświadcza problemów z wydajnością, a Todd Howard zdecydowanie temu nie pomaga.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie