Od kadeta do oficera Gwiezdnej Floty. Potwierdzono serial Star Trek: Starfleet Academy

Zachary Quinto i Chris PIne w którymś Star Treku
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Premiery/zapowiedzi Seriale Uniwersum

To już oficjalne: uniwersum Star Trek otrzyma nowy serial. Star Trek: Starfleet Academy to kolejny projekt na liście.

Nowy tytuł ma zaprezentować widzom, w jaki sposób kadeci Akademii Gwiezdnej Floty zdobywają kolejne szlify, aby stać się pełnoprawnymi oficerami. Ten pomysł krążył po uniwersum już od dość dawna, jednak jak do tej pory żadnemu twórcy nie udało się go w pełni zrealizować. To się wreszcie zmieni wraz z nadejściem Starfleet Academy.

Uniwersum Star Trek bardzo się w ostatnich latach rozrosło. Oprócz popularnego Star Trek: Discovery do wyboru jest m.in. animowane Prodigy czy produkcja poświęcona kapitanowi Picardowi, która niedługo powróci z 2. sezonem. W maju premierę będzie miał również kolejny spin-off, Star Trek: Strange New Worlds. Starfleet Academy ma zatem sporą konkurencję, lecz może się wybić oryginalnym tematem; to w końcu okazja do prześledzenia, jak wygląda nauka w Gwiezdnej Flocie. Serial może zresztą przejąć miejsce Picarda; Patrick Stewart potwierdził niedawno, że jego historia zamknie się w trzech sezonach.

Star Trek: Starfleet Academy powstaje na potrzeby platformy Paramount+. Nie wiadomo jeszcze, kiedy możemy oczekiwać premiery serialu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie