Niestety, nowe Śródziemie dołącza do FIFA 18 i jej niechlubnego rekordu

0 komentarzy

Kolejna gra złamana w rekordowym czasie.

Śródziemie Cień Wojny to kolejny tytuł, który zabezpiecza – a raczej zabezpieczać powinna – technologia Denuvo. Piraci odnaleźli jednak sposób (dzięki DSO Gaming), by złamać zabezpieczenia w jeden dzień, co nie jest w ostatnim czasie odosobnionym przypadkiem. Równie szybko uporano się ze złamaniem Denuvo w FIFA 18 oraz Total War: WARHAMMER 2.

Powstaje zatem pytanie, czy jest sens używać Denuvo? Program powinien chronić gry przed spiraceniem przynajmniej przez pierwszy tydzień od premiery, a jak się okazuje, coraz częściej staje się to niemożliwe.

Premiery gier (9-15 października 2017). Koniec pewnej epoki w CoD, II wojna światowa, mocny horror…

Tracą na tym twórcy, którzy nie dość, że inwestują pieniądze w Denuvo, to jeszcze zrażają do swoich produkcji niektórych graczy, ponieważ istnieją i tacy, którzy bojkotują wszystko, co jest zabezpieczone wspomnianą technologią.

Zyskują niestety nieuczciwi użytkownicy, którzy zamiast wspomóc deweloperów za ich ciężką pracę, po prostu kradną gry ściągając je z sieci za darmo.

Recenzje Śródziemie: Cień Wojny potwierdzają, że warto zagrać

Recenzje Śródziemie Cień Wojny rozsypały się po sieci, zatem możemy przekonać się, co wyszło z debiutującego dzisiaj na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One tytułu.

Jak wynika z recenzji zebranych przez serwis Metacritic, jest bardzo dobrze. Średnia z 30 ocen na PC wynosi 85/100; w przypadku Xbox One średnia z 14 ocen to 83/100, a jeśli chodzi o PlayStation 4, średnia z 6 ocen zatrzymała się na 81/100.

Recenzenci chwalą to, co w RPG niemal najważniejsze, czyli system rozwoju postaci. Produkcja zbiera oklaski również za system walki, dobrze rozbudowany system Nemesis czy bogaty świat, w którym naprawdę sporo się dzieje. Dla niektórych jest to jednak minus, ponieważ czasem ciężko ogarnąć wszystkie wątki fabuły, a przez natłok zadań kampania trochę powoli nabiera rozpędu. Pojawiają się też głosy o powtarzalności. Komu nie spodobała się poprzednia część, przy Śródziemie: Cień Wojny również może kręcić nosem.

Co do mikropłatności, te na szczęście nie wpływają na rozgrywkę!

Recenzje Śródziemie Cień Wojny – wybrane oceny:

  • God is a Geek – 10/10
  • PlayStation LifeStyle – 9,5/10
  • Game Informer – 9,5/10
  • IGN – 9/10
  • DualShockers – 8,5/10
  • Xbox Achievements – 85/100
  • Polygon – 7,5/10
  • GameSpot – 7/10

Na koniec świetna reklama na premierę Śródziemie: Cień Wojny od polskiego wydawcy gry, firmy Cenega:

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się