Obejrzałeś już Squid Game? Oto 8 podobnych seriali wartych zobaczenia

Squid Game z amerykańskim rebootem? Tego chce Netflix
Baza seriali Premiery/zapowiedzi Publicystyka Seriale

Produkcja Netflixa nie ma wyłączności na ludzkie dramaty i szeroko pojęty temat gry o życie. Zobacz najlepsze seriale nie ustępujące jakością Squid Game.

Inaczej jak fenomenem nazwać tego nie potrafię. Serial Squid Game niespodziewanie pobił rekord oglądalności na Netflixie i tym samym pomógł stacji osiągnąć spory wzrost wartości akcji na giełdzie. Stąd nie dziwi, że w planach wydawniczych jest już 2. sezon streamowanego hitu i niewykluczone, że pierwsza gra na licencji.

Na nowe produkcje z tego uniwersum długo sobie poczekamy, ale niekoniecznie należy organizować sobie czas w ramach niebezpiecznych gier w rzeczywistości. Wszak tym niech zajmują się politycy w Sejmie. A Wam, jeśli tęskno do takowej rozrywki, polecam sprawdzić czy nie ma innych seriali podobnych do Squid Game. Bo tak się składa, że są i to całkiem dobre (może nawet lepsiejsze)…

Seriale podobne do Squid Game:

1. Alice in Borderland

Squid Games i Alice in Borderland eksploatują ten sam temat dotyczący śmiertelnych gier, ale nie do końca w identyczny sposób. W tym przypadku głównym motywem jest walka o życie osób, które w dziwnych okolicznościach trafiły do równoległego świata. Tamże jedynymi mieszkańcami okazują się gracze zaproszeni przez tajemniczego mistrza gry, a ten w swojej utopii przygotował dla wszystkich zabawy, nie rzadko powodujące strach, niepewność, ale też chęć odkrycia prawdy nt. gry i jej autora.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie