Sposób na szybsze Wi-Fi w domu

Specjalny wzmacniacz sygnału Wi-Fi sprawi, że rozgrywka w sieci nie będzie przerwana.

Asus jeszcze w marcu wprowadzi do oferty RP-AC68U, dwuzakresowy wzmacniacz sygnału Wi-Fi 802.11ac (AC1900). To kompaktowe urządzenie posiada cztery wewnętrzne anteny (3-transmisja, 4-odbiór), pozwalające na rozszerzenie zasięgu sieci Wi-Fi 802.11ac i osiągnięcie prędkości do 1900 Mb/s. Obsługuje aplikację Asus AiCloud i został wyposażony w port USB 3.0, który przesyła dane dziesięć razy szybciej niż USB 2.0. Czarno-czerwone kolory nawiązują do sprzętu dla graczy, ale równie dobrze sprawdzą się w salonie czy przestrzeni biurowej.

ASUS RP-AC68U dual-band wireless AC1900 repeater_backPięć portów Gigabit Ethernet w połączeniu z wygodnym trybem Media Bridge umożliwia użytkownikom zmianę trybu pracy urządzeń przewodowych jak np. konsole, smart TV czy drukarki na bezprzewodowy. RP-AC68U może być użyty również w trybie Access Point.

Sprawna sieć w całym domu

W dużych, wielopiętrowych domach często występuje problem tzw. martwych punktów. Rozwiązaniem jest zastosowanie wzmacniacza zasięgu, który w połączeniu z routerem zwiększa pokrycie sieci domowej. Nowy dwupasmowy model Asusa – RP-AC68U wyróżnia się niesamowicie szybką łączną prędkością 1900 Mb/s (600 Mb/s na paśmie 2,4 GHz i 1300 Mb/s na paśmie 5 GHz). Może współpracować z najnowszymi routerami 802.11ac, jak również z tymi obsługującymi starsze standardy Wi-Fi. RP-AC68U wspiera strumieniowanie danych HD, rozgrywkę online i inne zadania mocno obciążające pasmo.

Osobisty serwer w chmurze z AiCloud

Asus wyposażył nowy ekspander sieci bezprzewodowej w port USB 3.0, który oferuje nawet dziesięciokrotnie szybszy transfer danych niż w przypadku USB 2.0. Współpracuje z bezpłatną aplikacją AiCloud (dostępna dla urządzeń iOS i Android), która umożliwia użytkownikom stworzenie własnego serwera w chmurze i korzystanie z prywatnych danych z dowolnego miejsca.

Intuicyjna i łatwa konfiguracja

ASUS RP-AC68U dual-band wireless AC1900 repeater_frontPoczątek pracy z RP-AC68U jest niezwykle prosty. Wystarczy wcisnąć przycisk WPS zarówno na nim, jak i na routerze. Nie ma potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania, a całą operację przeprowadzimy bez udziału komputera. Ekspander powinniśmy umieścić w miejscu, w którym sygnał z routera jest wystarczająco mocny. Wytypowanie najlepszej pozycji ułatwią diody LED, które sygnalizują moc sygnału dla każdego pasma.

Kompaktowy RP-AC68U wyróżnia się stylowym wzornictwem, z podświetlonymi czerwienią akcentami, którymi można sterować za pomocą wygodnego czujnika dotyku zintegrowanego z logo Asus z przodu urządzenia.

DOSTĘPNOŚĆ I CENA

Asus RP-AC68U będzie dostępny w Polsce pod koniec marca 2016 r. Sugerowana cena detaliczna: 679 zł brutto.

Źródło: Asus

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

28 Shares
Share28
+1
Tweet