Splash Damage zmienia tytuł swojej gry

Exctraction przemianowano na Dirty Bomb.

Produkcja studia Splash Damage odpowiedzialnego m.in. za stworzenie Wolfenstein: Enemy Territory, powraca do pierwotnej nazwy gry. Jak tłumaczą twórcy decyzja uzasadniona jest tym, że tytuł Dirty Bomb ma lepszy wydźwięk, co przyczyni się do bardziej efektywnego promowania pozycji. Uruchomiono także zapisy do wersji beta, dzięki czemu każdy zainteresowany będzie mógł przetestować grę opartą na modelu free to play.

Dirty Bomb zostanie fabularnie usytuowany w przyszłości i zabierze nas do futurystycznego Londynu. Uczestniczyć będziemy w starciach rozgrywanych na ulicach miasta, wcielając się w jednego z najemników. Deweloperzy stawiają raczej na małe lokacje, co przełoży się na bardzo intensywną rozgrywkę. Udostępnionych zostało wiele klas postaci i rodzajów broni, których wybór znacząco wpłynie na strategię jaką będziemy zmuszeni obrać w trakcie potyczek.

Premiera gry planowana jest na wrzesień 2014 roku póki co jedynie na PC.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.