Spider-Man Sama Raimiego skończył 20 lat. Sony uczciło rocznicę specjalnym filmem

Tobey Maguire jako Spider-Man / pierwsza trylogia
Baza filmów Baza postaci Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Uniwersum

Choć trudno w to uwierzyć, pierwotna trylogia z cyklu Spider-Man zadebiutowała w kinach już 20 lat temu.

I tę rocznicę filmowego bohatera Sony postanowiło przypomnieć, jak to wszystko się zaczęło. Krótki, bo zaledwie 60-sekundowy film rozpoczyna się sekwencją z zeszłorocznej premiery, czyli Spider-Man: Bez drogi do domu. Ze względu na przenikanie się poszczególnych światów i utworzenie multiwersum po nieudanym zaklęciu Doktora Strange pojawiło się tu bowiem trzech Spider-Manów. Udział Tobeya Maguire i Andrew Garfielda do samego końca był trzymany w tajemnicy; oficjalne potwierdzenie zyskaliśmy dopiero wraz z premierą filmu. Dziś natomiast nikt już nie ukrywa, że trzech odtwórców roli wzięło udział w produkcji; co więcej, na planie bawili się doskonale.

Światowa premiera filmu w reżyserii Sama Raimiego odbyła się 30 kwietnia 2002 roku. W główną rolę wcielił się tu Tobey Maguire, a oprócz niego na ekranach pojawili się m.in. Kirsten Dunst, Willem Dafoe, James Franco, J.K. Simmons, Rosemary Harris, Cliff Robertson i Joe Manganiello. Film obecnie nie jest najlepiej oceniany, choć temu akurat trudno się dziwić; przy dzisiejszych standardach MCU stary Spider-Man rzeczywiście wygląda dość biednie. Nadal może być jednak świetną ciekawostką dla fanów – i to nie tylko tych, którzy chcieliby wyłapać wszystkie nawiązania w najnowszym Spider-Manie.

Poniżej zobaczycie obiecane video przedstawiające, jak Spider-Man prezentował się w czasach, gdy pierwsza trylogia była na absolutnym szczycie:

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie