Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Sony chciało stworzyć remake God of War i Uncharted? To mogło się udać

Sekretne studio Sony zamierzało stworzyć odświeżenia znanych gier. Deweloper zdradził swoje dawne plany na ambitne projekty.

Remake Demon’s Souls udowadnia, że odświeżenia starszych produkcji wciąż potrafią zachwycać. Odnawianie przestarzałych i bądź co bądź średnio grywalnych dziś tytułów to dobry biznes dla producentów i nic dziwnego, że Sony rozszerza coraz bardziej współpracę z Bluepoint Games.

Okazuje się, że japoński producent chciał zająć się też produkcją odświeżeń na własną rękę. Michael Mumbauer, były szef sekretnego studia w San Diego, wypowiedział się na temat gier, które mógł stworzyć rzeczony zespół.

Remake’i i remastery były tym, za czym goniłem. Właśnie dlatego powstał zespół deweloperów. Mogę wam powiedzieć, że goniłem za tym, bo wierzyłem, że opłacałoby się stworzyć remake God of War z dzisiejszą oprawą. Albo remake pierwszego Uncharted z nowoczesną grafiką.

– komentuje Michael Mumbauer, były szef Sony San Diego w rozmowie z Davidem Jaffe

O ile powyższe tytuły mogły posłużyć Mumbauerowi jedynie za przykład, tak ich powstanie wydaje się być uzasadnione i realne. O ile ujawnienie ich w wywiadzie jasno daje do zrozumienia, że raczej nie dostały one zielonego światła od zarządu, tak są to gry, którym przydałoby się odnowienie.

Warto zaznaczyć, że studio w San Diego wciąż nie zostało oficjalnie ujawnione przez producenta, choć pracuje w nim około 200 osób. Na ten moment nie wiemy co tworzy zespół deweloperów, ale po sieci krążą plotki mówiące, że jest to nowa gra w uniwersum Uncharted.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się