Silent Hill 2 Remake zostanie wydane w częściach? Interesujące odkrycie YouTubera

Silent Hill 2 Remake zostanie wydane w epizodach?
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Popularny YouTuber dostał zgłoszenie o prawa autorskie dotyczące frazy „Silent Hill 2: Part 1”. Czyżby Silent Hill 2 Remake był podzielony na kawałki?

Już dziś odbędzie się wielce wyczekiwane przez wszelkiej maści fanów horrorów wydarzenie. Oto bowiem Konami przedstawi nam „przyszłości serii Silent Hill”. Istnieje spora szansa, że dostaniemy od razu zapowiedź więcej niż jednej pozycji. Niemniej Silent Hill 2 Remake jest niemal pewniakiem. Wedle przecieków, odpowiada za niego krakowskie studio Bloober Team.

Wielki powrót do jednej z najwybitniejszych gier grozy nie może obejść się bez mniejszych lub większych kontrowersji. O ciekawym odkryciu donosi popularny „horrorowy” YouTuber SHNHorror. Na Twitterze zamieścił zrzut ekranu przedstawiający zgłoszenie dotyczące praw autorskich, ale nie będące bezpośrednio ostrzeżeniem o ich naruszeniu. Wrzucił on bowiem na swój kanał testowy filmik zatytułowany „Silent Hill: Part 1”.

Teraz pokrótce wyjaśnię, o co tu w ogóle chodzi. Otóż YouTuber nagrał filmik, na którym widać wyłącznie bezczynne menu SH2 wraz z muzyką oraz trailerem, który załącza się po jakimś czasie. Przedmiotem powyższego zgłoszenia był tylko tytuł filmu. To może oznaczać, że Konami planuje już dziś ujawnić właśnie SH2 Remake: Part 1. Choć mogą też być znacznie łatwiejsze wyjaśnienia takiego stanu rzeczy.

Jak zauważa insider DuskGolem, może to oznaczać parę rzeczy. Istnieje szansa, że samo Konami już teraz przygotowało wideo pokazujące pierwszą część rozgrywki z SH2 (być może remake’u), tak samo zatytułowane. Może też okazać się, że SH2 zostanie wydane wraz z oryginalną grą. Być może to jednak tylko pierwszy z serii filmików dotyczących pokazania nam nadchodzącego remake’u? Oczywiście wciąż może się okazać, iż gra zostanie wydana w formie epizodycznej. Odpowiedź poznamy już dziś.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie