Aktorka z serialu The Last of Us nie grała w grę

Serial The Last of Us ma zakończyć się bardzo kontrowersyjnie
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi Seriale

Serial The Last of Us zapowiada się naprawdę dobrze. Aktorka odgrywająca rolę Ellie wyjaśniła niedawno, że nie zna gry od Naughty Dog i… miała jej nie poznawać.

Bella Ramsey wcielająca się w postać Ellie w serialu The Last of Us nie zagrała w grę wideo, na której oparta jest produkcja. Nie ma w tym nic zaskakującego – aktorzy nie zawsze są zobligowani do dokładnego zapoznawania się z materiałem źródłowym. Ciekawe jednak jest, że tutaj było wręcz odwrotnie.

W rozmowie z USA Today aktora wyjawiła, że już na pierwszym przesłuchaniu zapytano się jej, czy grała w grę. Ta odpowiedziała przecząco, na co producenci zareagowali entuzjastycznie. „Niech tak zostanie” – mieli powiedzieć. Ramsey oglądała jednak filmy z gry na YouTube, aby rozeznać się, o co w ogóle tu chodzi.

Ellie z serialu The Last of Us nie grała w grę

Być może specyficzny „zakaz” produkcji należy interpretować w ten sposób, że nie chcieli, aby aktorka podświadomie odgrywała tę samą Ellie i naśladowała postać z gry. Wszak filmy i gry to trochę inne media. No i trzeba też pamiętać, iż gdyby fani zauważyli, że Ramsey stara się wiernie oddać Ellie z gry, mogłoby to się skończyć bardzo źle. W końcu każdy wie, jak wymagający potrafi być każdy fandom. Inne podejście do tej postaci ma tu sporo sensu i pozwala na nieco większe pole do popisu.

Aktorka nie ukrywa jednak entuzjazmu i uważa, że to „wielka część” jej życia. Sama ma zaledwie 19 lat, a serial kręcony był przez rok. Zauważył to także Pedro Pascal, czyli aktor wcielający się w Joela.

Pedro napisał do mnie małą kartkę na koniec, na której było: „Jak interesujące, że coś tak ogromnego i zmieniającego życie zdarzyło się tak wcześnie w twoim życiu i tak późno w moim”. Pomyślałam, że to naprawdę słodka obserwacja i po prostu świetnie się bawiłam.

– mówiła w wywiadzie Bella Ramsey

Co ciekawe, sam Pascal również nie grał w grę, ale oglądał, jak robi to jego siostrzeniec. Zrozumiał jednak, że mógłby starać się „imitować” tę samą postać, więc jego zdaniem lepsza jest de facto niewiedza.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie