Zwiastun serialu The Last of Us odtworzony w grze. Zadbano o najdrobniejsze szczegóły

Serial The Last of Us. Zwiastun wiernie odtworzony w grze
Filmy i seriale Newsy PC PS5

Aż ciężko w to uwierzyć, ale serial The Last of Us od HBO może okazać się tym, na co fani gier czekali od dawna. Nowe wideo dobitnie to pokazuje.

I nie chodzi mi tutaj o fanów The Last of Us, ale graczy w ogóle. W końcu każdy wie doskonale, że filmowe adaptacje gier często znacznie odbiegają od materiału źródłowego, a ostatecznie dostajemy coś ciężkostrawnego. Serial The Last of Us od HBO już wcześniej został porównany z grą. Teraz doczekaliśmy się bardzo wiernego materiału wideo.

Ostatni zwiastun nadchodzącej produkcji został odtworzony w The Last of Us Part I. Mówcie, co chcecie, ale jeśli coś faktycznie da się odtworzyć w grze i to wiernie – bez użycia modów – pokazuje to, jak bardzo blisko jest dane dzieło do swojego źródła. Oczywiście, spora zasługa w tym fanów, którzy przenieśli trailer na silnik gry. Spory również podziw dla HBO za tak wierne trwanie przy samej grze.

Oczywiście nie mamy tutaj tylko i wyłącznie identycznych scen, bo te się jednak trochę różnią. Ponadto nie było możliwości zastosowania wszędzie takich samych ujęć, ale wielki szacunek dla twórców. Efekt jest naprawdę świetny. Co ciekawe, wygląda na to, że zwiastun serialu The Last of Us na silniku gry mógłby równie dobrze robić za zwiastun… samej gry! To też spory komplement dla HBO. No i, w zasadzie, dla fanów odpowiedzialnych za „growy” trailer.

Nie ma jednak co wyrokować, bo jest na to zdecydowanie za wcześnie. Należy uzbroić się w cierpliwość, bo TLoU od HBO zadebiutuje na platformie HBO GO gdzieś na początku 2023 roku. Albo trochę później, choć jakiś czas temu takie plany zdradził sam szef platformy.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie