Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

S.T.A.L.K.E.R. 2 będzie korzystać z Unreal Engine

Ukraińskie studio GSC Game World poinformowało, że kolejny S.T.A.L.K.E.R. będzie bazować na technologii Unreal Engine. Dzięki temu ma być m.in. łatwiej tworzyć fanowskie modyfikacje do gry.

GSC Game World pracuje obecnie nad kolejną częścią serii klimatycznych shooterów z widokiem FPP. Autorzy ujawnili, że ich projekt będzie wykorzystywać technologię Unreal, dodając jednocześnie, że chcieli jeszcze trochę się wstrzymać z ogłoszeniem tej informacji, ale w związku z przeciekiem na Epic Games mogą teraz jedynie potwierdzić przedwczesne doniesienia.

Twórcy gry zapewniają, że użycie silnika jest dobrym krokiem: technologia korzystnie wpłynie na wygląd produkcji, a co więcej, ułatwi także robotę fanom, którzy będą zainteresowani tworzeniem modyfikacji do gry. Temat ten jest zresztą ostatnio na topie: kilka dni temu pisaliśmy o nowiutkim remasterze Cienia Czarnobyla, którego autorem jest pewien zdolny nauczyciel matematyki. Modyfikacja odświeża nieco przestarzałą grafikę tytułu z 2007 roku.

S.T.A.L.K.E.R. 2 został oficjalnie zapowiedziany w 2018 roku. Nie ujawniono platform, na które trafi gra – projekt znajduje się jeszcze na zbyt wczesnym etapie realizacji. Według wszelkiego prawdopodobieństwa, wersja na PC zostanie udostępniona na Epic Games Store z czasową lub stałą wyłącznością dla tej platformy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%