Ruszyła otwarta beta Panzer General Online

Grę można uruchomić w przeglądarce internetowej.

Za produkcję odpowiada Blue Byte Software, które zasłynęło z wielu produkcji nastawionych na rozgrywkę sieciową: Might & Magic Heroes Online, Anno Online oraz The Settlers Online. Ich najnowsza pozycja rozgrywa się w fascynujących realiach II wojny światowej. Tytuł jest skrzyżowaniem gry strategicznej ukazującej akcję w rzucie izometrycznym oraz karcianki. Jednostkami sterować będziemy po planszach, które składają się z heksów, a więc polach o kształcie sześciokąta.

Gra w założeniach oparta jest na modelu free to play, ale zawiera także mikropłatności. Panzer General Online zawiera zarówno kampanię dla pojedynczego gracza jak i tryb wieloosobowy. Chociaż historyczne wydarzenia stanowiły przy realizacji bitew inspirację dla twórców, to przebieg pojedynków nie jest dokładnym odwzorowaniem rzeczywistych wydarzeń.

Wygrywając kolejne misje nasz generał będzie awansował na kolejne poziomy doświadczenia, przełoży się to na możliwość wykorzystania dodatkowych umiejętności. Pozycja pozwoli nam wcielić się zarówno w Niemców jak i Aliantów, którzy rzecz jasna dysponują innymi wojskami. Pierwsza część serii powstała już w 1994 roku, szybko zyskując status kultowej. Zobaczymy czy Panzer General Online powtórzy sukces poprzednich odsłon.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.