RuneScape: Idle Adventures – nietypowa gra indie w produkcji

Dwie firmy łączą siły, aby stworzyć całkiem nową grę w świecie RuneScape.

Jagex Games Studio, twórcy RuneScape ogłosili nawiązanie współpracy z Hyper Hippo. Hyper Hippo to studio deweloperskie, które stworzyło symulator kapitalizmu AdVenture Capitalist. Owocem tej współpracy będzie wieloplatformowa gra mini RPG RuneScape: Idle Adventures.

Prace nad RuneScape: Idle Adventures trwają obecnie w siedzibie studia Hyper Hippo w Kanadzie, gdzie nad grą pracuje zespół 25 ekspertów. Gra RuneScape: Idle Adventures będzie dostępna już tej wiosny na Steam, a także wkrótce w wersjach mobilnych. Będzie to pierwsza nowa gra studia Jagex związana ze światem RuneScape, która zostanie stworzona we współpracy z zewnętrznym deweloperem.


W RuneScape: Idle Adventures gracze wcielają się w nowego bohatera RuneScape, który wyrusza w świat z zamiarem wzbogacenia go wyłącznie szlachetnymi działaniami jak wędkowanie i hodowanie kapusty… Na graczy czeka typowa dla RuneScape zabawa z questami, walki z potworami i ulubieni bohaterowie oraz wrogowie, ale widziani innymi oczami. Gra została stworzona w oparciu o AdVenture Capitalist, w którym to gracze nie mający zbyt dużo czasu mogą cieszyć się z samodzielnie rozwijającej się rozgrywki.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

4 Shares
Share4
+1
Tweet