Czy polskie RoboCop: Rogue City się udało? Dziś premiera gry, oto opinie

RoboCop: Rogue City - dziś premiera. Opinie i recenzje gry, czy warto?
Newsy PC PS5 Xbox Series

Już dziś premiera polskiego FPS-a RoboCop: Rogue City. Opinie o grze w internecie już są i krytycy nie są zgodni. Czy warto jednak wrócić do tego świata?

Najważniejsze informacje o samej grze i tego, czego można się spodziewać, znajdziecie w tym artykule. Tutaj jednak skupię się przede wszystkim na opiniach i recenzjach dostępnych już w internecie. Wszak dziś premiera, więc trzeba się na nią przygotować. Czy fani ponurego cyberpunkowego uniwersum sprzed lat dostaną to, na co czekali?

W serwisie OpenCritic gra może pochwalić się średnią na poziomie 70/100 i poleceniem ze strony 63% krytyków. Z kolei na Metacritic tytuł ma ocenę od 70/100 do aż 78/100 (zależnie od platformy), co w przypadku produkcji, z którą raczej mało kto wiązał duże ambicje, jest dobrym wynikiem. Dziś często uważa się, że gra z kategorii 7, a czasami nawet i 8 w skali punktowej to “niewypał”. RoboCop: Rogue City potwierdza, że nadal warto interesować się pozycjami, które nie zdobywają wielkiego rozgłosu, a to dlatego, że jedni mocno chwalą całokształt produkcji, a inni… dość mocno ją besztają.

Krytycy nie są więc zgodni w opiniach. IGN z oceną 7/10 chwali przede wszystkim satysfakcjonujący system walki i sporą różnorodność zadań. Z kolei GamingBible wymienia niemal te same elementy za najsłabsze – jak choćby potyczki z przeciwnikami. Ciężko więc uznać, z czym mamy do czynienia, ale większość krytyków jest zgodna, że mowa o solidnej grze na licencji filmu klasy B, która reprezentuje podobny poziom. I to akurat bardzo dobrze!

Growy RoboCop polskiego studia debiutuje już dzisiaj na PC, PS5 oraz Xbox Series X/S.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie