Return to Castle Wolfenstein na Unreal Engine 5. Sprawdźcie zupełnie za darmo

Return to Castle Wolfenstein na Unreal Engine 5 do pobrania za darmo
Newsy PC

Return to Castle Wolfenstein to jedna z najwybitniejszych i najcieplej przyjętych strzelanek w historii. Teraz możecie sprawdzić ją w Unreal Engine 5.

Christopher Sewell wrzucił na swoją stronę swoje własne, autorskie przeniesienie kultowego FPS-a na Unreal Engine 5. Wiedzcie jednak, że nie ma mowy o pełnej wersji gry, a o pierwszym poziomie w naprawdę fantastycznym, nowoczesnym wydaniu. Każdy może w nie zagrać i sprawdzić, co by było, gdyby kultowy shooter doczekał się remake’u.

Sewell pracował wcześniej nad grami opartymi na Unreal Engine, więc doskonale wie, jak się posługiwać tym silnikiem. Widać to nawet na samych zrzutach ekranu z ulepszonej mapy jego autorstwa. Gra wygląda o wiele lepiej niż mnóstwo innych podobnych projektów. Problem w tym, że nawet po pobraniu mapy, nie możecie liczyć na jakichkolwiek przeciwników. Stanowi to więc piękny pokaz umiejętności dewelopera, choć na razie nie oferuje zbyt wiele rozgrywki.

Odtworzenie pierwszego poziomu z Return to Castle Wolfenstein przy użyciu silnika Unreal Engine 5. Nie chciałem tworzyć remake’u 1:1, więc wprowadziłem kilka zmian, zachowując oryginalną ścieżkę krytyczną poziomu. Początkowo miało to być tylko środowisko, dopóki nie zdecydowałem się stworzyć w pełni grywalnego i funkcjonalnego poziomu.

– informuje autor

Jeżeli sami chcecie przejść się korytarzami posępnej twierdzi, zapraszam w to miejsce. Zawsze miło jest zagrać w coś takiego, a nie tylko patrzeć na to na filmach od fanów.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie