Resident Evil Village może otrzymać multiplayer. Tak sugeruje strona Steam

0 komentarzy

Na stronie Steam przypisanej do Residen Evil Village pojawiła się wzmianka o trybie multiplayer. Capcom może nas mocno zaskoczyć.

Jakiś czas temu pisaliśmy, że Capcom przygotowuje grę multiplayer w uniwersum Resident Evil. To dość ciekawy temat bo nie byliśmy pewni, czy chodzi o zupełnie nową odsłonę, czy sieciowy moduł do nadchodzącego Village.

Teraz sytuacja została nieco rozjaśniona przez samo Capcom, a konkretnie za sprawą strony gry na platformie Steam. Portal SteamDB zaktualizował informacje o Village, a te wskazują, że gra otrzyma jakąś formę trybu wieloosobowego.

Źródło: SteamDB

Póki co możemy tylko spekulować jak mogą wyglądać sieciowe rozgrywki RE Village. Wcześniejsze przecieki sugerują, że będzie to tryb battle royale lub wariacja na jego temat, co wydaje się być całkiem prawdopodobne.

O ile survival horror średnio nadaje się na sieciowe rozwinięcie, tak mroczna wioska w ośnieżonych górach zdaje się być idealną lokacją do zmagań kilku grup graczy. Jeśli wmieszamy do tego potężne potwory, to może zrobić się naprawdę ciekawie.

Na oficjalne potwierdzenie musimy poczekać, jednak na szczęście niezbyt długo. Konferencja prezentująca Resident Evil Village rozpocznie się już dziś o godzinie 23:00 czasu polskiego. Jeśli jesteście miłośnikami serii, to chyba warto wpaść na transmisję Capcom.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się