Resident Evil Village - przeciwnik

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Dodatek do Resident Evil Village? Znaleziono tajemnicze pliki na Steam

Resident Evil Village może otrzymać w przyszłości rozszerzenia. Capcom wrzucił na serwery Steam bliżej nieokreślone DLC do gry.

Najnowsza produkcja Capcom nie należy do bardzo długich gier, ale zgodnie z tym co pisałem w swojej recenzji, gra moim zdaniem dostarcza zabawy na optymalną liczbę godzin. Niemniej znajdą się gracze, którym za mało biegania po mrocznej wiosce i chętnie ograliby rozwinięcie historii. Niewykluczone, że otrzymają taką szansę.

Jeśli wejdziemy na stronę gry na SteamDB, dostrzeżemy coś ciekawego. W zakładce DLC gry widnieją dwie nieznane. Co więcej, jedna z nich jest podpisana bezpośrednio jako Village_DLC02. Tajemnicza zawartość widnieje na serwerach platformy Valve od czterech miesięcy. Dodatkowo znajdziemy też drugą, niepodpisaną paczkę, która jest w bazie od siedmiu miesięcy.

Resident Evil Village - SteamDB DLC
Źródło: SteamDB

Pierwsza paczka zawartości faktycznie może być dodatkiem lub mniejszym DLC fabularnym na wzór tych z RE7. Resident Evil Village sprzedaje się świetnie i nikt by się specjalnie nie zdziwił, gdyby Capcom chciał rozwinąć lubianą historię w płatnym rozszerzeniu.

Druga paczka może być z kolei tak naprawdę czymkolwiek. W grę wchodzi drugie (a raczej pierwsze) DLC, ukryty bonus, wersja testowa lub nawet Resident Evil Re: Verse. Ostatnia opcja jest jednak najmniej prawdopodobna, bowiem Re: Verse ma własną stronę na Steam.

Niemniej niewykluczone, że żadne z powyższych „DLC” nie jest niczym ciekawym. Twórcy czasem wrzucają dodatkowe pliki sami dla siebie i nie muszą one o niczym świadczyć. O tym, jak jest w rzeczywistości przekonamy się za jakiś czas. Oczywiście o ile za tajemniczymi plikami kryje się coś ciekawego.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się