Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Resident Evil Village będzie drogie. Cena w sklepie negatywnie zaskakuje

Okazuje się, że Resident Evil Village będzie kolejną drogą produkcją na nowej generacji konsol. W sieci pojawiła się cena gry.

Ceny gier idą w górę i choć nie wszystkim się to podoba, to wydawcy raczej się tym nie przejmują. Microsoft może mieć pomysł na zredukowanie drożyzny, ale póki co musimy poczekać na więcej informacji.

Niestety, nowy Resident Evil również nie będzie należał do najtańszych produkcji. W sklepie PlayAsia pojawiła się możliwość zamówienia przedpremierowego gry i ceny prezentują się mało zachęcająco.

Resident Evil Village ceny PG
Ceny Resident Evil Village w sklepie PlayAsia

W przypadku wersji na aktualną generację konsol przyjdzie nam zapłacić standardowe 60 dolarów, czyli około 240 złotych razem z podatkiem. Niefortunnie, wersja na PS5 i Xbox Series S oraz X wyceniona została na 70 dolarów, czyli mniej więcej 280 złotych.

I tak wygląda to lepiej niż w przypadku Demon’s Souls Remake, które kosztuje aż 80 złotych więcej, jednak niesmak wciąż budzi podwyżka cen na nowej generacji konsol w przypadku innych gier.

Oczywiście gry na konsole mają to do siebie, że można je odsprzedać po przejściu. Mimo wszystko kolekcjonerzy będą musieli przygotować się na sporo większe wydatki.

Jeśli ceny produkcji będą stale rosnąć, to kto wie, może dziesiąta generacja konsol zmusi nas do wydawania nawet 400 złotych na nowe tytuły ekskluzywne?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się