Remake Resident Evil 4 nie tylko dla PS5 i Xbox Series. Trafi też na jedną starszą konsolę

Resident Evil 4 Remake i inne hity Capcomu mogą pojawić się na pokazie
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series

Resident Evil 4 Remake było zapowiadane jako projekt next-genowy, ale Capcom jednak zmieniło swoje ambitne plany. Produkcja trafi też na jedną ze starszych konsol.

Japoński wydawca potwierdził w trakcie swojego pokazu na Tokyo Game Show 2022, że remake kultowego survival horroru trafi również na PlayStation 4… ale nie na Xbox One. To chyba pierwszy taki przypadek w segmencie tytułów multiplatformowych w tej generacji konsol.

Nie ma pewności, że remake RE4 trafi na PS4 równo z wersjami na PC i nową generację konsol. Wydawca potwierdził, że port znajduje się w produkcji, lecz nie wspomniał o dacie premiery. Miejmy nadzieję, że firma wkrótce rozwieje wszelkie wątpliwości związane z terminem debiutu.

Na ten moment nie jest jasne, dlaczego Capcom zdecydowało się na przygotowanie tylko jednej konwersji na starszą generację konsol. Możliwe, że powodem ominięcia wersji na Xbox One jest fakt, że poprzednia konsola Microsoftu sprzedała się dużo gorzej od PlayStation 4. Innym możliwym powodem decyzji mogą być komplikacje związane z podzespołami XOne.

Niedawno Capcom zaprezentowało pierwszy materiał z rozgrywki wyczekiwanego odświeżenia. Obejrzycie go w tym miejscu.

Resident Evil 4 Remake trafi w ręce graczy 24 marca 2023 roku.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie