Gracze twierdzą, że w Resident Evil 4 Remake pojawiło się świetne nawiązanie do siódmej części

Resident Evil 4 Remake z wybitnym nawiązaniem do siódmej części serii
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Capcom może chcieć za sprawą mniejszych i większych easter eggów połączyć całe uniwersum. Resident Evil 4 Remake dostało nawiązanie do “siódemki”.

Resident Evil 4 jeszcze w momencie swojego pierwszego debiutu w 2005 roku okazało się dość niespodziewanie jedną z najbardziej oderwanych od głównej linii tego uniwersum gier. Sama fabuła oscylowała wokół wcześniejszych wydarzeń, a Leon został głównym jej bohaterem. Całość jednak balansowała na poboczu, przedstawiając coś zupełnie innego od zombie apokalipsy. Do tego pomysłu Capcom powrócił lata później, za sprawą Resident Evil 7. Ta część również wydaje się znacznym odstępstwem od uniwersum.

Być może jednak twórcy chcą połączyć wszystko w jedno, ale nie zamierzają zbyt wiele zmieniać. Dlatego, jak czytamy w serwisie Twinfinite, Capcom mógł pokusić się o ciekawe nawiązania. Przestrzegam, że reszta tekstu może zawierać drobne spoilery fabularne z RE4 Remake, choć kto grał w oryginalną grę, raczej nie będzie czuł się zgorszony.

Resident Evil 4 Remake ze świetnym połączeniem z “siódemką”

Otóż pod koniec naszej przygody przyjdzie nam walczyć z niejakim Krauserem, byłym mentorem Leona. To właśnie on okazał się osobą odpowiedzialną za plany zawładnięcia światem za pomocą kultu Los Illuminados. To także on porwał córkę prezydenta USA, Ashely. W pewnym fragmencie gry natrafiamy na pozostawiony namiot z informacjami, które rzucają nowe światło na motywacje bohatera i łączą “czwórkę” z “siódemką”, a przynajmniej tak to pozornie wygląda.

W dokumentach tam znaleziony widnieje informacja o tym, że w uprowadzenie Ashely zaangażowano jeszcze dwie osoby – niejakiego Able’a i Bakera. Ten ostatni z pewnością od razu kojarzy się fanom RE7. To właśnie do zdziczałej rodziny Bakerów na luizjańskim bagnie trafiamy jako Ethan Winters. Tam też dowiadujemy się, że bracia Jack i Joe Baker niegdyś służyli w wojsku. To samo w sobie powoduje, że mogli spotkać się niegdyś z Krauserem.

Ciekawostką jest natomiast fakt, że najpewniej chodzi o Joe Bakera, protagonistę DLC do “siódemki” End of Zoe, a zarazem brata przerażającego Jacka. Istnieje szansa, że Joe dopuścił się porwania, a potem zaszył się na bagnach. Być może chciał uniknąć konsekwencji? Do tego Joe i Jack niegdyś się pokłócili. Jack mógł dowiedzieć się, co zrobił jego brat, więc odsunął go od rodziny i swojej córki.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie