“Dodatkowe skarby” w Resident Evil 4 Remake tylko dla tych, którzy zapłacą więcej

Resident Evil 4 Remake trafiło do graczy przedwcześnie
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Resident Evil 4 Remake dostanie edycję Deluxe. W niej znajdziemy zestaw 13 DLC-ów, w większości kosmetycznych przedmiotów. Jest tam również tajemnicza “mapa skarbów”.

Resident Evil 4 Remake dostanie specjalną edycję Deluxe, która w sklepie Microsoftu wyceniona została na 69,99 dolarów (na Steam w złotówkach kosztuje 318,99 zł). Za dodatkowe pieniądze możemy więc spodziewać się nowych rzeczy, w tym jednego przedmiotu, który bardzo zainteresował graczy.

Na forum ResetEra pojawił się wątek, w którym jeden z graczy dzieli się swoim odkryciem z Xbox Store. Otóż edycja Deluxe gry dostępna na Steam nie opisuje dokładnie przedmiotów, jakie możemy dostać. Jasne, są one wymienione, ale nic ponadto. W większości mowa jednak o dodatkowych skórkach dla postaci czy dwóch broniach. Wśród przedmiotów znaleziono jednak “mapę skarbów”, która zaczęła bardzo mocno zastanawiać społeczność. Zanim jednak do tego przejdziemy – oto, co znajdziemy w edycji Deluxe gry.

  • Kostiumy Leona i Ashley: „Nieformalne”.
  • Kostiumy Leona i Ashley: „Romantic”.
  • Kostium i filtr Leona: „Bohater”.
  • Kostium i filtr Leona: „Złoczyńca”.
  • Akcesorium Leona: „Okulary (sportowe)”.
  • Broń deluxe: „Sentinel Nine”.
  • Broń deluxe: „Skull Shaker”.
  • Oryginalna ścieżka dźwiękowa.
  • Mapa skarbów: rozszerzenie.

Czym jest “mapa skarbów” w Resident Evil 4 Remake Deluxe Edition?

Okazuje się, że we wspomnianym sklepie Xbox znajdziemy dokładne opisy opcjonalnych DLC dla tych, którzy zapłacą więcej. Tak, jest tam także opis “mapy skarbów”. Okazuje się, że jest to przedmiot, który nie tylko ułatwi znajdowanie dodatkowych przedmiotów w grze, ale i doda do gry kolejne.

Odkryj ukryte skarby, które na Ciebie czekają! Dzięki tej mapie w całej grze będą umieszczane dodatkowe skarby. Niektóre z tych skarbów można zdobyć tylko tą metodą.

– czytamy w opisie produktu

Co ciekawe, “ukryte skarby” mogą nie być do końca “ukryte”. W końcu mapa skarbów ma “potwierdzać lokacje dodatkowych przedmiotów w kampanii fabularnej”. Gracze przyjęli to w sumie… normalnie. Może i faktycznie płacący mniej nie dostaną paru sekretów, ale nie jest to z pewnością coś, co wpływa na rozgrywkę. Czymże jednak są te “sekrety”? Stawiam, że chodzi o kolejne kryształy i inne tego typu przedmioty możliwe do sprzedania handlarzowi, aby zyskać dodatkową gotówkę w grze. Nie jest to więc nic, co mogłoby wpływać aż tak na rozgrywkę.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie