Resellerzy PS5 znów w natarciu. „To robi się coraz łatwiejsze”

0 komentarzy

Nieuczciwie kupujący resellerzy PS5 znów wykupili wiele konsol w celu ich dalszej odsprzedaży. Sieć sklepów GAME skomentowała sprawę.

Dostępność konsol nowej generacji to bezdyskusyjnie spory problem. Producenci sprzętu nie przewidzieli tak gigantycznego zapotrzebowania i nie byli w stanie przygotować odpowiedniej ilości PlayStation 5 oraz Xbox Series.

Problem jest o tyle poważny, że niektórzy postanowili zarabiać niemałe kwoty na kiepsko dostępnym sprzęcie. Nieuczciwi kupujący posługują się specjalnym oprogramowaniem oraz błędami na stronach internetowych sklepów, aby kupić konsolę przed wszystkimi i sprzedać ją po znacznie zawyżonej cenie.

Pisaliśmy już o kilku sporych akcjach resellerów i wydawałoby się, że problem już zniknął. Niedawno sieć brytyjskich sklepów GAME otrzymała kolejną dostawę PS5. Niestety, ponad 2000 sztuk zostało przechwyconych przez bota Carnage używanego przez resellerów.

Źródło: GamingBible

Użytkownicy Twittera zaczęli zgłaszać sytuację do wspomnianej sieci sklepów, a ta wystosowała oświadczenie. Przedstawiciele firmy sugerują, że zamówienia będą odpowiednio weryfikowane.

Na ten moment zamówienia to tylko pre-ordery i nie pobraliśmy pieniędzy z kont kupujących. Płatności zostaną sfinalizowane po weryfikacji zamówień.

– komentuje sieć sklepów GAME dla GamingBible

Istnieje więc szansa na to, że GAME wycofa wszystkie lub część nieuczciwych zamówień. Póki co osoby chcące nabyć PS5 w Wielkiej Brytanii muszą jeszcze poczekać na więcej informacji.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się