Recenzje i testy PS4 Pro już w sieci. Warto kupić konsolę?

Recenzje i testy PS4 Pro już w sieci. Warto kupić konsolę?
Newsy Polecamy PS4

Sprzęt od Sony doczekał się pierwszych opinii.

Recenzje i testy PS4 Pro zaczynają pojawiać się w sieci i można powiedzieć, że mocniejsza wersja PlayStation 4 przypadła dziennikarzom do gustu.

Redaktorzy serwisu IGN wlepili PS4 Pro notę 8,5/10 podkreślając, że konsola oferuje wiele dodatkowej mocy, którą będą mogli wykorzystać deweloperzy, lecz póki co, nawet na dużym ekranie 4K różnica w grach – w odniesieniu do obecnego modelu konsoli – jest często takiego formatu, że posiadacze zwykłego PlayStation 4 nie powinni czuć zazdrości. IGN kwituje wszystko stwierdzeniem, że dopiero nadchodzące patche do gier i przyszłe produkcje mogą ujawnić pełen potencjał nowego sprzętu. Jeśli PS4 Pro otrzyma odpowiednie wsparcie, może rozbłysnąć jak prawdziwa gwiazda.

Recenzja PS4 Pro w serwisie Engadget zakończyła się natomiast oceną 88/100 i wnioskiem, że to przede wszystkim konsola dla osób z telewizorami 4K, które nie posiadają wcześniejszych wersji czwóreczki oraz zagorzałych graczy, liczących każdy procent dodatkowej mocy.

Test PS4 Pro na Gamespot podsumowano z kolei stwierdzeniem, że jeśli posiadamy telewizor 4K HDR i chcemy obecnie kupić jakąś konsolę, PS4 Pro jest zdecydowanie godna polecenia. Redaktorzy portalu twierdzą, że nawet w przypadku osób z ekranami Full HD omawiany sprzęt jest dobrym wyjściem, ponieważ w rozdzielczości 1080p niektóre gry również mogą wyglądać lepiej. W porównaniu do zwykłego modelu PS4, ten oznaczony dopiskiem Pro oferuje po prostu więcej. Entuzjaści grafiki mogą docenić ulepszony antyaliasing i żywsze kolory, ale dla większości osób różnice prawdopodobnie nie będą widoczne z pewnej odległości od ekranu – twierdzi Gamespot.

Jak zatem widzicie, pierwsze recenzje i testy PS4 Pro są optymistyczne, lecz nie mówią o wielkim przełomie i rewolucji w porównaniu do obecnego PlayStation 4. Kto jednak wie, jak deweloperzy spożytkują moc drzemiącą w najmocniejszej obecnie konsoli na rynku.

Recenzje i testy PS4 Pro – publikacje dotyczące sprzętu:

PS4 Pro 4K vs PS4 1080p – porównanie grafiki na przykładzie Battlefield 1 i Uncharted 4

PS4 Pro zadebiutuje na rynku pojutrze (11 listopada), oferując nie tylko lepsze efekty wizualne w niektórych grach, lecz przede wszystkim rozgrywkę w rozdzielczości 4K.

Jeśli jesteście ciekawi, jak wypada starcie PS4 Pro 4K vs PS4 1080p, zapraszamy do oglądania poniższych filmików, które porównują grafikę takich hitów jak gorące jeszcze Battlefield 1 oraz starsze, lecz obowiązkowe dla posiadaczy sprzętu od Sony Uncharted 4: Kres Złodzieja.

Zamierzacie postawć przy swoim telewizorze PS4 Pro, czy w zupełności wystarcza Wam to, co oferuje zwykłe PlayStation 4?


Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie