Ratchet & Clank: Rift Apart - Ratchet, Clank i ślimak

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

W Ratchet & Clank: Rift Apart otworzymy portale do innych gier PlayStation

Insomniac Games pochwaliło się, że w Ratchet & Clank: Rift Apart odnajdziemy broń, którą przywołamy obiekty z innych gier. To niecodzienny sposób, by poradzić sobie z naszymi przeciwnikami. Nie zabrakło przedmiotów z Uncharted, Horizona i… Sunset Overdrive.

Z całego serca gratuluję twórcom nowego Ratcheta pomysłowości. Wspomniana wcześniej spluwa robi naprawdę spore wrażenie i jestem ciekaw, jak będzie się sprawowała w samej grze. Z jej działaniem zapoznacie się z poniższego nagrania.

Na ten moment wiemy, że RYNO 8 jest w stanie otworzyć międzywymiarowe tunele, które „kradną” obiekty z innych rzeczywistości. W związku z tym uświadczymy w ten sposób znajomych widoków wprost z tytułów należących obecnie do PlayStation. Co ciekawe, jedną z takich marek jest Sunset Overdrive, które nigdy nie wyszło na żadnej konsoli Japończyków. Na ten moment jednak Insomniac Games, które wyprodukowało tę markę, należy właśnie do Sony jako jedno z ekskluzywnych studiów tego giganta. Od dłuższego czasu mówi się o tym, że gra miałaby zostać ponownie wydana, tym razem na PS5 i może nawet na PS4.

Warto nadmienić, że świetnie prezentują się obiekty z innych gier. Jeep z Uncharted 4 i Thunderjaw z Horizon Zero Dawn/Forbidden West. Bałem się, że mimo niezbyt realistycznego stylu w Ratchet & Clank: Rift Apart elementy z innych produkcji nie będą współgrały. Na szczęście taka sytuacja nie ma miejsca i wszystko wygląda jak najbardziej wiarygodnie.

Sam osobiście jestem lekko zawiedziony designem wspomnianej broni. Oczywiście bardzo podoba mi się jej działanie, jednakże byłem pewien, czytając powyższego tweeta, że będzie swoim designem przypominać nosorożca. Cóż, nie można mieć wszystkiego, dlatego nie będę narzekał. Mimo to, uważam całość za świetnym pomysł deweloperów i nie mogę się doczekać większej ilości materiałów z nią związanych.

Jeżeli dalej wahacie się nad zakupem, może zachęci Was do niego nasza jeszcze świeża recenzja. Uwierzcie nam, że naprawdę warto wydać pieniądze na nowego Ratcheta.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się