Sunset Overdrive - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Sunset Overdrive na PlayStation? Insomniac przypomina o grze, ale nie na to liczyliśmy

Insomniac przypomniało graczom o Sunset Overdrive. Studio może faktycznie przygotowywać port na PS5 lub kontynuację swojej gry.

Wszyscy kojarzą Insomniac Games ze świetnej gry ze Spider-Manem i oczywiście Ratchet & Clank. Niewiele osób pamięta jednak, że znane studio odpowiada też za jeden z tytułów ekskluzywnych dla Xbox One – Sunset Overdrive. Znak towarowy rzeczonej gry niedawno został odnowiony przez PlayStation, co słusznie wywołało wiele dyskusji w sieci.

Teraz Insomniac przypomniało o swojej produkcji w inny sposób. Na Twitterze zespołu pojawił się post nawiązujący do wspomnianej produkcji i Ratchet & Clank: Rift Apart.

W połączeniu z odnowieniem znaku towarowego, daje to nadzieję na powrót marki. Jakiś czas temu w sieci pojawiły się plotki, jakoby remaster gry miał pojawić się na PlayStation. Nadal nie jesteśmy w stanie tego jednak z całą pewnością potwierdzić. Nie wiadomo, czy umowa z Microsoftem nie przewidywała dożywotniej ekskluzywności i czy przejęcie Insomniac przez Sony w 2020 roku miało na nią wpływ.

Niemniej coraz więcej wskazówek sugeruje, że Sunset Overdrive może faktycznie powrócić na konsolach Sony. Jeśli tak, to raczej spodziewałbym się właśnie portu lub remastera, który mógłby sprawdzić zainteresowanie graczy. Warto mieć na uwadze, że gra sprzedała się przeciętnie. Produkcja wysokobudżetowej kontynuacji byłaby ryzykiem.
Póki co możemy sobie gdybać, ale warto zaczekać na ogłoszenia Sony.

AKTUALIZACJA

Wygląda na to, że wpis z SO to element większej kampanii marketingowej Ratchet & Clank: Rift Apart. Na Twitterze Insomniac Games pojawiły się podobne posty z postaciami z innych gier PlayStation. Jak to mówią, nadzieja umiera ostatnia. 😉

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się