Quantum Break bez patchy na Windows 10? Twórcy zmieniają zdanie

Okazuje się, że jednak gra będzie miała potrzebne aktualizacje.

Niedawno w sieci pojawiła się informacja, że producent gry Quantum Break rezygnuje z tworzenia kolejnych patchy, które miałyby poprawić działanie gry w wersj na PC z Windowsem 10 (gra kupowana w ramach cross play). Remedy postanowiło jednak zmienić zdanie. Po burzy, którą wywołała w sieci poprzednia informacja, Thomas Puha ze studia producenckiego postanowił uspokoić graczy.

Aby wszystko było jasne, aktualizacje dla Quantum Break na Steam będą także dostępne dla gry z Windowsem 10 i odwrotnie. Przepraszam za zamieszanie. Nie zostawiamy jednej wersji kosztem drugiej – potwierdza Puha za pośrednictwem Twittera.

Niestety przy okazji pojawiła się zła wiadomość. Puha zaznaczył, że obecnie twórcy nie pracują nad żadnym DLC – przynajmniej takowego mamy się nie spodziewać w najbliższym czasie.

Quantum Break poza Windows 10 na PC

Remedy Entertainment podało, że Quantum Break będzie dostępne na Steam od 14 września. Druga niespodzianka jest taka, że gra trafi również do sklepów stacjonarnych w tradycyjnej pudełkowej wersji. Specjalną edycję w pudełku możecie zobaczyć poniżej.

Dzięki temu, że gra trafia na Steam, nie tylko posiadacze Windowsa 10 będą mogli się z nią zapoznąć. Produkcja ruszy również na starszych okienkach. Wersja z Windows Store nadal jednak ma wymagać najnowszego Windowsa.

Quantum Break
Quantum Break

Patch do Quantum Break pozwoli uruchomić grę na słabszym PC

Quantum Break na PC dorobiło się nowej aktualizacji, która może zainteresować osoby posiadające słabszy komputer niż ten, o którym mowa w minimalnych wymaganiach sprzętowych dla gry. Jak informuje deweloper, patch znosi (ponoć było wiele próśb w tej sprawie) ograniczenia SSE4.2, SSE4.1 i SSSE3, co oznacza w praktyce tyle, że pogramy w Quantum Break na sprzęcie poniżej tego z minimalnych wymagań. Windows 10 nadal jest jednak wymagany.

Studio Remedy Entertainment zaznacza jednak, że Quantum Break jest nieprzystosowane do pracy na starszych lub niewspieranych podzespołach, dlatego dla ubezpieczenia tyłów zaznacza, żeby przed kupnem gry upewnić się, że nasz blaszak spełnia przynajmniej minimalne wymagania sprzętowe.

Najnowszy patch w żaden sposób nie poprawia wydajności w Quantum Break, lecz deweloper zaznacza, że nadal będzie starał się zoptymalizować tytuł na PC. Łatka dodaje za to możliwość wyłączenia V-sync, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z G-Sync i FreeSync.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.