PS5 – wyniki sprzedaży konsoli mogą dziwić. Gorszy start od PS4?

Olejcie to PS4 i kupujcie PS5 - zachęca Sony swoich klientów
PS4 PS5

Znamy pierwsze wyniki sprzedaży PS5 za granicami naszego kraju. Co ciekawe, konsola sprzedaje się nieco gorzej od swojego poprzednika.

Premiera nowej generacji konsol to niezwykle ważne wydarzenie nie tylko dla graczy, ale też oczywiście samych producentów. Póki co nowy sprzęt rozchodzi się błyskawicznie, a sklepy narzekają na braki w magazynach.

W Japonii sytuacja pozostaje niezmienna w stosunku do poprzednich generacji. Sony znów dominuje w tym regionie nad Microsoftem. Jak podaje Famitsu, PlayStation 5 w kraju kwitnącej wiśni sprzedało się na ten moment w 118 000 egzemplarzy. O wiele gorzej poradziły sobie konsole Xbox Series, których rozeszło się niecałe 21 000 sztuk.

Co ciekawe, nowa konsola Sony może pochwalić się tylko jedną trzecią premierowej sprzedaży, jaką osiągnęło w Japonii PlayStation 4. Warto jednak nadmienić, że pierwszy tydzień PlayStation 5 był pod względem sprzedaży lepszy o dokładnie 34%, jeśli porównamy go z premierą PS3.

Najlepiej sprzedającą się grą na nową generację Japończyków jest aktualnie Spider-Man: Miles Morales, który wyprzedził Demon’s Souls Remake o kilkadziesiąt kopii.

Dla porównania rzućcie okiem na porównanie sprzedaży innych konsol w ciągu tygodnia od ich premiery. Dane dotyczą sprzedaży na całym świecie:

  • PlayStation 2 – 750 000 egzemplarzy sprzedanych w 3 dni!
  • PlayStation 4 – 250 000 egzemplarzy
  • PlayStation Portable – 185 000 egzemplarzy
  • PlayStation 3 – 165 000 egzemplarzy
  • Xbox One – 150 000 egzemplarzy
  • Nintendo Switch – 80 000 egzemplarzy

Powyższą listę przygotował Daniel Ahmad.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie