Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

PS5 Tech Demo vs. PS4 Tech Demo. Zobaczcie różnice

Zobaczyliśmy już, jak wygląda demo technologiczne Unreal Engine 5 uruchomione na PS5. Czas zatem przypomnieć sobie, jak wyglądało Tech Demo PlayStation 4, prezentujące 7 lat temu możliwości obecnej generacji na silniku Unreal Engine 4.

Epic Games pokazało wczoraj pierwsze demo technologiczne silnika Unreal Engine 5, które zostało uruchomione w czasie rzeczywistym na konsoli PS5. Jak później doprecyzowano, materiał wyświetlono w dynamicznej rozdzielczości 1440p.

Jeśli materiał zrobił na Was wrażenie, ale wątpicie, czy gry nowej generacji osiągną poziom z dema, może warto spojrzeć w przeszłość, kiedy to w 2013 roku światło dzienne ujrzało demo technologiczne PlayStation 4. Prezentowało one wówczas możliwości Unreal Engine 4 i pamiętam, że oglądało się je z wielką ekscytacją. Teraz, po latach… cóż, są gry na PlayStation 4 i Xbox One, które prezentują wyższy poziom, choćby Red Dead Redemption 2, Uncharted 4, God of War, Forza czy Gears 5.

Jesteśmy zatem dobrej myśli co do możliwości nowych konsol. Może jeszcze nie teraz, ale w przyszłości gry robione specjalnie na nową generację, przy użyciu UE5, zachwycą nas poziomem wizualnym.

Spójrzcie na oba dema technologiczne:


Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się