Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Sony zwiększa produkcję PS5 o 50 procent, sugerują media

Zagraniczne serwisy podają w oparciu o własne źródła, że japoński producent zwiększa produkcję next-genów do 10 milionów na obecny rok.

Zgodnie z informacjami od Nikkei Asian Review i Bloomberga, Sony miało na początku w planach wykonanie 5-6 milionów konsol do marca 2021. Teraz ta liczba wzrosła rzekomo do 10 milionów (przed końcem 2020), na co, jak tłumaczą redakcje, wpłynęło zwiększone zapotrzebowanie na gaming w dobie pandemii COVID-19.

Masowa produkcja rozpoczęła się w czerwcu i zgodnie z najnowszymi planami, Sony ma złożyć pięć milionów sztuk do końca września i kolejne pięć pomiędzy październikiem a grudniem 2020.

Nie znaczy to oczywiście, że wszystkie 10 mln egzemplarzy PlayStation 5 trafi na półki sklepowe do końca tego roku – trudności logistyczne mogą spowodować, że część wyprodukowanych w 2020 urządzeń gracze otrzymają później, w 2021.

Premiera PS5 planowana jest na okres świąteczny 2020. Wciąż nie znamy oficjalnej ceny ani daty debiutu systemu. Ale wiemy na jego temat na tyle, by tworzyć miłą i przyjemną publicystykę na ten temat. Tutaj prezentujemy zbiorcze informacje o konsoli; z kolei w najnowszym artykule sugerujemy, jaki telewizor wybrać do grania na PS5.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się