Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 – prawa do nazwy konsoli nie wszędzie upilnowane. Sony ma kłopoty

Sony narobiło sobie kłopotów. Nazwa „PS5” nie została odpowiednio szybko zarejestrowana w Indiach, co może wpłynąć na premierę sprzętu w tym regionie.

Nie ma to jak wpadka przed premierą swojego najnowszego sprzętu. Sony nie upilnowało wszystkich swoich spraw w kwestii nazewnictwa PlayStation 5.

Co ciekawe, firma zarezerwowała nazwy PS5, PS6, PS7… i tak aż do PS10, jednak… nie w Indiach. Okazuje się, że japoński producent trochę zaniedbał swoje interesy i nazwa najnowszej konsoli Sony została zaklepana przez inne, indyjskie przedsiębiorstwo. Dodatkowo sprawa nie zakończy się polubownie, bowiem dwie firmy postanowiły rozstrzygnąć spór na drodze sądowej.

Nie wiadomo, czy jest to zwykła próba ewentualnego wyłudzenia pieniędzy od Japończyków, czy zwykły zbieg okoliczności. Choć Sony z pewnością wywalczy prawa do nazwy, to wciąż przyniesie to pewne konsekwencje.

Po pierwsze, Sony będzie musiało zmienić nazwę sprzętu w tym regionie lub opóźnić jego premierę. Po drugie, niezależnie od wyboru, decyzja poskutkuje stratami. O ile zmiana nazwy wpłynie jedynie na reputację firmy, to opóźnienie premiery urządzenia zmusi niektórych graczy konsolowych do zakupu Xbox Series X lub S.

Sytuacja jest dość abstrakcyjna i chyba nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. O ile dla Sony oznacza to spore kłopoty, to z pewnością nie odbiją się one na europejskiej premierze konsoli.

Podsumowanie świeżych informacji o PS5 znajdziecie w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się