PS5 jak Netflix. Sony szykuje system, który stawia na szybkość

0 komentarzy

Jason Schreier z Kotaku podzielił się ciekawym spostrzeżeniem na temat systemu PS5. Konsola ma przyciągnąć nas do ekranu nawet na małe sesje, a wszytko dzięki szybkości działania sprzętu i ekspresowemu wczytywaniu gier.

Czekając na kolejny ruch Sony (pokażcie w końcu PS5!) w sieci ląduje ciekawe porównanie japońskiego next-gena do Netflixa. Jak wiemy, obsługa platformy jest prosta jak drut i tak samo ma być z oczekiwaną konsolą.

PS5 – system konsoli stawia na szybkość

Możemy być pewni, że jedną z funkcji PlayStation 5, którą Sony ujawni w najbliższych tygodniach/miesiącach, będzie ta dotycząca nowego systemu sprzętu. Na jego temat wypowiedział się Jason Schreier, znany dziennikarz, który jest raczej rzetelną osobą i jak coś pisze, to nie „z głowy”, jak to czasem bywa wśród tzw. „insider’ów”.

Schreier stwierdził, że używanie PS5 ma być proste jak Netflix. – Słyszałem o takich fascynujących rzeczach na temat systemu operacyjnego PS5, jak stwierdzenie, że „granie na PS5 powinno być tak proste, jak Netflix”. Sony chce, aby gracze poczuli, że mogą natychmiast załadować grę dokładnie wiedząc, ile czasu wszystko zajmie. Producent chce, aby ludzie czuli się bardziej skłonni do grania w krótkich sesjach, a nie tylko włączali konsolę, gdy mają kilka godzin wolnego czasu.

Powyższe może potwierdzać niedawny patent Sony, który opisywaliśmy. Przedstawiał on funkcję interaktywnego interfejsu, która prawdopodobnie będzie na wyposażeniu systemu PlayStation 5. Dzięki niej będziemy mogli podejrzeć, co dzieje się w danej produkcji nawet jej nie włączając.

Dobrze by było, gdyby Sony zaserwowało nam również szybkie przełączanie się pomiędzy ogrywanymi tytułami, na wzór tego, co pokazał Microsoft przy okazji prezentacji Xbox Series X. Do tego ekspresowe „przebudzanie” konsoli z trybu czuwania i rzeczywiście mając nawet kilka minut wolnego czasu, będziemy mogli popykać w ulubione tytuły. Liczymy na to, że oba systemy – ten w PS5, jak i w Xbox Series X – pod tym względem nie zawiodą!

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się