PS5 Xbox Series

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 momentami działa lepiej od Xbox Series X. Microsoft komentuje

PS5 radzi sobie z niektórymi grami lepiej od Xbox Series X, choć konsola Microsoftu jest bardziej wydajna. Gigant z Redmond odpowiada.

Walka między konsolami nowej generacji jest bardzo zacięta. Sony atakuje świetnymi tytułami ekskluzywnymi i boskim padem, a Microsoft broni się opłacalnymi usługami i mocniejszym sprzętem.

Ta ostatnia kwestia to jednak dość dyskusyjna sprawa. Niektórzy użytkownicy nowych sprzętów donoszą, że PS5 radzi sobie z poszczególnymi grami lepiej względem konkurencyjnego, mocniejszego Xboxa. Microsoft krótko skomentował całą sytuację.

Zdajemy sobie sprawę z problemów z wydajnością w niektórych zoptymalizowanych tytułach na Xbox Series i aktywnie pracujemy z naszymi partnerami, aby zidentyfikować i zlikwidować problemy tak, aby zapewnić optymalne doświadczenie.

Jako, że dopiero rozpoczęliśmy nową generację, deweloperzy ledwie zadrapali powłokę tego, co oferują next-geny i pomniejsze poprawy błędów pojawią się, kiedy w pełni zapoznają się z naszą nową platformą. Chętnie kontynuujemy pracę z deweloperami w celu odkrycia pełni możliwości Xbox Series.

-komentuje przedstawiciel Microsoftu dla The Verge

Choć takie tłumaczenie może nie być wystarczające dla części graczy, to jest zgodne z prawdą. Problemy z optymalizacją gier na nowych platformach to standard przy starcie każdej generacji. Nowy sprzęt otwiera przed twórcami nowe możliwości, ale trzeba się nauczyć z niego korzystać. Ostatnio wspominał o tym szef PlayStation – Jim Ryan.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się