PS5 Digital Edition trafia do niewłaściwych graczy. Nietypowy błąd Sony

0 komentarzy

Sony zaliczyło kilka wpadek przy wysyłce PS5. Nowe konsole Japończyków zostały pomieszane w transporcie i poszczególne wersje trafiają do niewłaściwych odbiorców.

Wysyłka konsol PlayStation 5 przebiega za granicami naszego kraju teoretycznie bez problemów i gracze dostają dodatkowe prezenty. Dostępność była mocno ograniczona, ale koniec końców kupujący otrzymali swoje sprzęty nowej generacji.

Co ciekawe, Sony jednak popełniło pewien błąd przy wysyłce konsol. Okazuje się, że niektórzy gracze otrzymali wersję z standardową zamiast Digital Edition. Dla kontekstu warto dodać, że wersja z czytnikiem płyt jest droższa o około 450 złotych.

Klienci nie są więc stratni, jednak w tym momencie rodzi się jedno ważne pytanie – czy konsole Digital Edition trafiły do graczy, którzy zamówili standardowe modele z czytnikiem? Póki co takowe informacje nie pojawiły się w sieci, ale bardzo możliwe, że pracownicy producenta pomieszali niektóre zamówienia.

Prawdopodobne jest również to, że Sony nie zdążyło wyprodukować odpowiedniej ilości konsol PlayStation 5 w wersji Digital (których produkowano mniej) i wysłało to, co akurat miało w magazynie. Skłaniałbym się jednak bardziej ku pierwszej wersji wydarzeń.

Jeśli faktycznie doszło do podmiany zamówień, to poszkodowani klienci zapewne otrzymają częściowy zwrot pieniędzy lub nową sztukę konsoli. Pytanie tylko, czy Sony będzie prosić osoby otrzymujące omyłkowo standardowe PS5 o zwrot sprzętu.

PlayStation 5 trafi w ręce polskich graczy 19 listopada.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się