Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 zadebiutuje bez przeglądarki internetowej

Wygląda na to, że PS5 pojawi się na rynku bez przeglądarki internetowej. Sony rezygnuje z niepopularnego rozwiązania w nowym PlayStation.

Choć nowa konsola Sony może wzbudzać sporo pozytywnych emocji, to wielu graczy jest rozczarowanych brakiem istotnych funkcji. Najgłośniejszą niedogodnością jest zdecydowanie tymczasowy brak wsparcia dla rozdzielczości 1440p, ale na tym się nie kończy.

Pierwsi testerzy donoszą, że PS5 nie posiada przeglądarki internetowej. Brzmi to jak mało znaczący detal, wszak konsola służy do grania oraz sporadycznego oglądania filmów i seriali. Większość użytkowników decyduje się na przeglądanie sieci za pomocą telefonu lub komputera i jest to zdecydowanie wygodniejsza opcja niż ślamazarne przeklikiwanie okienek za pomocą gałek analogowych.

Mimo to, sporo użytkowników na forum Reddit żali się, że używali przeglądarki w swoim PS4 na przykład do oglądania transmisji sportowych. Brak tej funkcji zaboli co prawda nieliczną część graczy, ale nadal jest to ograniczenie funkcjonalności sprzętu.

Niewykluczone jednak, że przeglądarka pojawi się w przyszłych aktualizacjach systemu PlayStation 5. Sony ma tendencję do aktualizowania interfejsu i możliwości swoich konsol i możliwe, że po prostu zabrakło czasu na przygotowanie działającej przeglądarki internetowej.

PS5 trafi do polskich graczy już 19 listopada.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się