Sztuczna inteligencja od teraz w PS5. To zasługa ostatniej aktualizacji

PS5 z nową aktualizacją. DualSense ma teraz sztuczną inteligencję | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Najnowsza aktualizacja oprogramowania PS5 dorzuca sporo zmian i ulepszeń w jakości dźwięku i mikrofonu DualSense. To zasługa sztucznej inteligencji.

Sony także nie wstydzi się korzystać z dobrodziejstw sztucznej inteligencji, aby zagwarantować wysokiej klasy dźwięk dobiegający z kontrolera. Firma przedstawiła oficjalną listę poprawek w aktualizacji, ale gracze co chwilę trafiają na zmiany, o których nigdzie nikt nie mówił.

PS5 skorzysta teraz ze sztucznej inteligencji

Jak informuje m.in. serwis TrueTrophies, PS5 wspiera teraz rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji. Tym razem chodzi jednak nie o konsolę stricte, a o kontroler DualSense. Jak zapewne wiecie, to właśnie jego dotyczyła największa liczba zmian w ostatniej łatce. Sony zobowiązało się poprawić jakość dźwięku i mikrofonu w padzie.

Prócz wielu drobnych i mniej znaczących ulepszeń, DualSense ma teraz prawdziwe wsparcie sztucznej inteligencji. Najnowsza aktualizacja konsoli dorzuciła oparte na AI rozwiązanie, aby zagwarantować, że jakość dźwięku będzie stała na jeszcze wyższym poziomie. Oprogramowanie urządzenia wdroży również nowy model uczenia maszynowego AI w celu poprawy jakości nagrywania mikrofonu i usuwania denerwujących szumów tła.

W przypadku głośnika powinno być teraz po prostu lepiej. Nie oszukujmy się, bo choć głośniczek w padzie to pomysł ciekawy, jak do tej pory działał dość średnio w praktyce. Dzięki łatce dźwięk ma być wyraźniejszy, bardziej dopracowany i szczegółowy.

Wśród innych zmian należy także wymienić poprawki związane z udostępnianiem ekranu. No i gracze swobodnie “przyciemnią” jasność wskaźnika włączenia urządzenia. W końcu!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie