PS4 ze wsparciem do 2022 roku? Gracze będą „zaangażowani i szczęśliwi”

0 komentarzy

Jim Ryan ogłosił, że PS4 będzie wspierane nawet w 2022 roku. Sony chce, aby każdy posiadacz konsoli był zadowolony ze swojego sprzętu.

Sony zdaje sobie sprawę z tego, że spora część graczy nie chce przenosić się na najnowsze konsole lub po prostu nie może sobie na to jeszcze pozwolić. Firma nie zamierza porzucać tak licznej bazy fanów i zapowiada, że PS4 będzie wspierane jeszcze przez kilka lat.

Jim Ryan potwierdził to w wywiadzie dla GamesIndustry.

Oczywiście, nasze oczy i perspektywy uniosły się patrząc na to, co potrafi społeczność PS4, bazując na tym, co obserwowaliśmy przez ostatnie sześć miesięcy.

To może mieć wielką moc, bo w 2021, 2022 roku… społeczność PS4, o której już mówiliśmy, będzie stanowić znaczną część posiadaczy PlayStation. To ważne, aby dalej byli zaangażowani i szczęśliwi.

~Jim Ryan

Bynajmniej nie chodzi tu tylko o wspieranie aktualizacjami systemowymi i dalszym udostępnianiem gier w ramach PS Plus. PlayStation 4 będzie dalej otrzymywać większe gry, czego najlepszym świadectwem niech będzie plan wydanie nań Horizon Forbidden West w 2021 roku.

Oczywiście nie ma mowy o udostępnieniu na liczącym sobie siedem lat sprzęcie najbardziej zaawansowanych technologicznie gier, bo byłoby to zwyczajnie niemożliwe. Mimo to miło, że Sony nie zamierza odkładać PlayStation 4 na bok i chce dalej wspierać swoich fanów.

Konsola sprzedała się w 113 milionach sztuk i podejrzewam, że jedynie lekko ponad połowa użytkowników sprzętu przeniesie się od razu na PlayStation 5. Proces przejścia nie ma w końcu miejsca od razu po premierze najnowszych konsol, tylko trwa latami.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się