PS Plus – w sierpniu 2019 cena abonamentu w górę

Przygotujcie się na nieznaczną podwyżkę miesięcznego abonamentu. Przypominamy też, że dzisiaj po południu Sony przedstawi gry na PS4, które trafia do oferty PS Plus sierpień 2019.

[Aktualizacja]

PS Plus sierpień 2019 – oferta została ujawniona. Tutaj znajdziecie trailer i opis sierpniowego Plusa.

[Oryginalna wiadomość]

PS Plus sierpień 2019 zostanie ujawnione już za kilka godzin, a osoby, które będą chciały wykupić miesięczny abonament na usługę, zapłacą za niego więcej niż dotychczas. Sony informowało o podwyżce pod koniec maja, więc warto o niej przypomnieć w ostatni dzień obowiązywania starej ceny.

PS Plus – sierpień z podwyżką miesięcznej opłaty

Od 1 sierpnia 2019 roku cena abonamentu PS+ na jeden miesiąc wzrośnie z 33 zł do 37 zł. Podwyżka wyniesie zatem 4 zł. Bez zmiany pozostają natomiast ceny trzymiesięcznej oraz rocznej subskrypcji, które wynoszą odpowiednio 100 oraz 240 złotych.

Ceny PS Plus od 1 sierpnia 2019:

  • PS Plus na miesiąc – 37 zł (o 4 zł więcej niż wcześniej)
  • PS Plus na 3 miesiące – 100 zł (cena bez zmian)
  • PS Plus na rok – 240 zł (cena bez zmian)

Podwyżka ceny na jeden miesiąc może zostać przyjęta przez niektórych graczy negatywnie biorąc pod uwagę fakt, że od marca tego roku Sony okroiło liczbę gier rozdawanych co miesiąc w ramach subskrypcji. Od tego czasu dostajemy tylko 2 gry na PS4. Wcześniej dochodziły do tego tytuły na PlayStation 3 oraz PS Vita. Z drugiej strony mniej nie zawsze znaczy gorzej. Sony stara się wrzucać do Plusa gry większego formatu, a nie jedynie małe produkcje niezależne.

Przypominamy też, że ostatnia podwyżka cen usługi PlayStation Plus miała miejsce w sierpniu 2017 roku, kiedy to podniesiono miesięczny abonament z 27 zł na 33 zł. Zmieniono wówczas również opłaty za kwartał i rok, odpowiednio z 78 zł na 100 zł oraz ze 195 zł na 240 zł.

Abonament PS Plus to oczywiście nie tylko darmowe gry, lecz przede wszystkim dostęp do multiplayera. Bez tego, nie pogramy w gry na PS4 online.

W ramach lipcowej oferty, obowiązującej do 6 sierpnia, możemy pobierać Detroit: Become Human oraz Horizon Chase Turbo.

PS+ lipiec 2019 – gry na PS4 dostępne do 6 sierpnia

  • Detroit: Become Human
  • Horizon Chase Turbo
PS Plus lipiec 2019

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.