Produkcja Lords of the Fallen kosztowała 32 miliony złotych

To o dwa miliony więcej niż drugiej części Wiedźmina. Opłacała się taka inwestycja?

Premiera długo wyczekiwanej gry od polskiego CI Games za nami. Nie da się ukryć, że była to jedna z większych gier ostatnich lat z naszego kraju. Po debiucie przyszedł czas na podsumowania. Dziś dowiadujemy się, ile wyniósł budżet na produkcję. Okazuje się, że 32 miliony złotych. To całkiem sporo jak na polskie warunki. Gra powstawała od 2011 roku, a zaangażowane było w nią 170 osób.

– Lords of the Fallen to największa, polska megaprodukcja 2014 roku. Włożyliśmy w nią całe doświadczenie CI Games w tworzeniu gier, a także mnóstwo wyobraźni i ciężkiej pracy nad najdrobniejszymi detalami świata będącego tłem naszej historii. Nie szczędziliśmy również nakładów finansowych – budżet produkcyjny gry sięga 32 mln zł. Głęboko wierzę, że tytuł ten spodoba się graczom na całym świecie i okaże się sukcesem zarówno artystycznym, jak i komercyjnym – podkreśla Marek Tymiński, prezes CI Games.


Czy się opłacało? Zerknijcie na pierwsze oceny w poprzednim naszym newsie.

 

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

  • Bonzaj

    Tu się muszę zgodzić, gra się naprawdę przyjemnie. Faktycznie poziom przeciwników jest dobrany w odpowiedni sposób, nie za niski nie za wysoki lecz w sam raz. Momentami jednak mam wiele trudności z ich pokonaniem. Ale gdzie nie ma wysiłku tam nie ma zabawy. Zjawiskowa gra.

  • alex

    W grę gra się bardzo przyjemnie nie jest tak frustrująca jak DS, łatwiej się walczy z bossami a i klimat wydaje się bardziej przyjazny. Zamczysko faktycznie wygląda bardzo dobrze, rozbudowany interfejs z ekwipunkiem bardzo prosty w obsłudze, no i ciekawe rozwiązanie jest z grą od początku ze swoim lewelem gracza na podwyższonym poziomie przeciwników, Zajebioza:)

  • Kurek

    Jak dla mnie produkcja się opłaciła. Została stworzona rewelacyjna gra . Klimat gry jest niesamowity. Możliwość różnorodnej walki, przez dopasowanie pancerza oraz broni do sytuacji. Używanie taktyki na przeciwników, do każdego innej. Najważniejsze, że przeciwnicy nie są głupi i potrafią zadać celny cios, dzięki czemu nie ma wrażenia gry z workiem treningowym, który nie zada Ci ciosu. W mojej opinii pełne uszanowanie bo stworzono kawał dobrej roboty.

2 Shares
Share2
+1
Tweet