Premiera PS5, cena konsoli, wielkość sprzedaży. Czy to się sprawdzi?

Nowe gry na PS4 i PS5
Newsy Polecamy! PS5

Jeden z branżowych analityków przedstawił swoje przewidywania odnośnie PlayStation 5, wypowiadając się na temat premiery PS5, ceny konsoli oraz wielkości sprzedaży. Ciekawe, czy jego szklana kula dobrze wróży. Jak sądzicie?

Nie wiemy jeszcze, kiedy Sony poda takie szczegóły jak premiera PS5 oraz cena konsoli. Póki co, oficjalnie przedstawiono kilka detali na temat technicznych aspektów sprzętu, a ostatnio Sony zaskoczyło wypowiedzią na temat tego, co będzie kluczem do nowej generacji. Na debiut next-gena czekają nie tylko gracze, lecz również inwestorzy, którzy śledzą kurs akcji Sony na tokijskiej giełdzie. Ci mniejsi często opierają się na przewidywaniach analityków i na podstawie ich słów mogą dokonywać decyzji biznesowych. Mądre to, czy nie? Nie nam rozstrzygać takie kwestie, lecz warto czasem spojrzeć, co mądre głowy przewidują odnośnie PlayStation 5.

PlayStation 5 – premiera, cena sprzedaż konsoli

Hideki Yasuda, analityk firmy Ace Research Institute, twierdzi, że premiera PlayStation 5 nastąpi w listopadzie 2020 roku, a Sony ustali cenę konsoli na poziomie 499 dol., co w przeliczeniu na naszą walutę daje lekko ponad 1900 zł. Oczywiście do takiej kwoty musielibyśmy doliczyć cła, podatki i marże sklepów, zatem cena PS5 w Polsce z pewnością byłaby wyższa niż ta, która wynika z prostego przeliczenia dolarów na złotówki.

Analityk przewiduje, że sprzedaż PlayStation 5 w roku finansowym, w którym konsola trafi na rynek, wyniesie 6 mln sztuk (do 31 marca 2021 roku). W następnym roku finansowym Sony ma natomiast sprzedać 15 mln egzemplarzy next-gena (do 31 marca 2022 roku).

Hideki Yasuda twierdzi również, że Google Stadia nie będzie miało znaczącego wpływu na wyniki sprzedaży PlayStation 5.

Jak oceniacie przewidywania Yasudy?

Trzeba przyznać, że jeśli Sony i Microsoft postąpią schematycznie, to premiera nowych konsol pod koniec przyszłego roku jest naprawdę prawdopodobna. Co do ceny PS5, wspomniana kwota 499 dol. nie każdego może ucieszyć i z pewnością będzie barierą dla wielu graczy, by zdecydować się na zakup sprzętu w dniu jego debiutu. Za cenę 399 dol. (około 1525 zł) sprzęt rozchodziłby się jak gorące bułeczki, lecz musimy pamiętać, że Sony planuje umieścić na jego pokładzie choćby niesamowicie szybki dysk SSD. Zatem kto wie, czy Yasuda nie trafi ze swoimi wróżbami. Jakie jest Wasze zdanie?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie