Premiera PS5 – czyżby Sony czekało na ostatnią chwilę przed świętami?

Sony potwierdziło oficjalnie, że premiera PS5 została zaplanowana na okres świąteczny 2020 roku. Jest to termin niezbyt precyzyjny, który teraz zawęża jeden z serwisów, powołując się na branżowe źródła.

Tydzień temu sieć została zalana falą nowych oficjalnych wiadomości dotyczących PlayStation 5, a wśród nich było potwierdzenie, że premiera PS5 jest planowana na okres świąteczny 2020 roku. Niestety nie otrzymaliśmy dokładnej daty premiery, lecz według jednego z serwisów, Sony może zwlekać z wypuszczeniem nowej konsoli do grudnia.

Premiera PS5 – grudzień 2020 – nie za późno?

Portal TweakTown był jednym z pierwszych, który potwierdził, że AMD będzie oferować niestandardowe układy do PS5 wykorzystujące technologie Zen 2 oraz Navi. Teraz redaktor wspomnianego serwisu chwali się, że otrzymał od swoich branżowych źródeł informację, iż next-gen znajdzie się na sklepowych półkach dopiero w grudniu 2020 roku.

Odważę się powiedzieć, że to będzie początek grudnia, ale czuję też, że grudzień to już za późno. Wydanie PlayStation 5 w październiku miałoby większy sens dla Sony, aby osiągnąć ogromną sprzedaż w listopadzie i bezpośrednio przed świętami w grudniu – pisze redaktor z TweakTown.

Serwis sugeruje, że celowanie z premierą PS5 w grudzień może wynikać z prostej przyczyny – wcześniej nie uda się zdobyć wystarczającej liczby układów 7 nm od AMD, będących sercem konsoli: Nie będzie to łatwym zadaniem, gdy Sony będzie dzielić obciążenie z Microsoftem na nadchodzącą konsolę Xbox Scarlett. Co więcej, samo AMD ma udane procesory z serii Ryzen 3000 (a następnie z serii Ryzen 4000), a także karty graficzne z serii Radeon RX 5700 (i nadchodzące serie RX 5500), a potem znów zobaczymy nowe projekty oparte na Navi 20 w serii Radeon RX 6700.

Przypominamy, że premiera PlayStation 4 miała miejsce w połowie listopada, choć do Europy sprzęt dotarł 29 dnia wspomnianego miesiąca. Przed Sony stoi bardzo trudne zadanie – ustawić premierę piątki w taki sposób, by gracze nie frustrowali się brakiem sprzętu na sklepowych półkach. Wy kupujecie na premierę?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: