Predator atakuje po raz kolejny. Najnowszy zwiastun filmu Prey

Predator wróci w filmie Prey
Baza filmów Baza postaci Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Predator znów atakuje – tym razem w zwiastunie filmu Prey. Zapowiadana produkcja będzie prequelem całej serii.

20th Century Studios wraz z platformą Hulu zaprezentowały trailer nadchodzącego filmu Prey. To kolejna już odsłona serii o Predatorze, choć tym razem otrzymamy prequel. Chronologicznie będzie to w zasadzie pierwszy tytuł poświęcony Predatorowi.

W nadchodzącym tytule poznamy zatem przeszłość kosmicznego najeźdźcy. Akcję filmu osadzono w 1719 roku, czyli ok. 300 lat przed wydarzeniami, które przedstawiły dotychczasowe produkcje. Główną bohaterką jest tu Naru (Amber Midthunder), młoda dziewczyna z plemienia Komanczów. Predator zagraża nie tylko jej samej, ale też jej rodzinie; Indianka musi więc zrobić wszystko, aby powstrzymać potwora.

Reżyserią filmu zajął się Dan Trachtenberg (Cloverfield Lane 10), scenariusz napisał natomiast Patrick Aison (Jack Ryan). Na ekranach oprócz wspomnianej już Amber Midthunder pojawią się m.in. Dakota Beavers, Stormee Kipp, Michelle Thrush oraz Julian Black Antelope. W filmie zadbano o godne przedstawienie rdzennej ludności Ameryki, na co duży nacisk kładzie w swoich projektach producentka Jhane Myers. Z tego też względu obsada składa się niemal w całości z osób pochodzenia indiańskiego.

Predator zaatakuje w Prey już tego lata, zgodnie zresztą z pierwszymi zapowiedziami. Premierę wyznaczono na 5 sierpnia na amerykańskiej platformie streamingowej Hulu. Jej właścicielem jest koncern Walta Disneya, można mieć zatem nadzieję, że w Polsce film trafi na startującą w czerwcu Disney+. Jak na razie zobaczcie jednak obiecany zwiastun:

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie