Powstaje Call of Duty: Warzone Mobile? Oferta pracy zdradza plany Activision

Powstaje Call of Duty: Warzone Mobile? Oferta pracy zdradza plany Activision
Mobile Newsy

Activision może pracować nad Call of Duty: Warzone Mobile. Usunięte ogłoszenie zdradza, że trwają prace nad mobilną wersją popularnego battle royale. 

Mogłoby się wydawać, że gatunek battle royale lata świetności ma już za sobą, jednak niesłabnąca popularność PUBG i Call of Duty: Warzone ewidentnie przeczy tej tezie.

Na stronie Activision pojawiła się oferta pracy dla producenta wykonawczego, który miałby pracować nad przeznaczonym na urządzenia mobilne projekcie o nazwie kodowej „WZM”. W dalszej części oferty możemy wyczytać, że rzeczona gra to nic innego jak Call of Duty: Warzone Mobile.

Osoba piastująca stanowisko miałaby zająć się adaptacją mechanik pełnoprawnej wersji gry z konsol i komputerów na mały ekran. Potencjalny pracownik musiałby zrozumieć to, co najważniejszego ma w sobie Warzone i dostarczyć podobne doświadczenie w wersji na urządzenia mobilne.

Ogłoszenie oczywiście zniknęło już ze strony wydawcy.

Źródło: CharlieIntel

Powstanie Call of Duty: Warzone Mobile było jedynie kwestią czasu. Activision z pewnością zauważyło ogromną popularność mobilnej wersji Playerunkown’s Battlegrounds i nie mogło przepuścić okazji na stworzenie jej konkurenta. Gry na smartfony i tablety są wszak jednymi z lepiej zarabiających i jeśli wydawca ma fundusze na ich sensowny rozwój, to zwracają się błyskawicznie.

Na zapowiedź Call of Duty: Warzone Mobile zapewne jeszcze będziemy musieli trochę poczekać. Treść ogłoszenia sugeruje, że gra jest jeszcze w bardzo wczesnej fazie rozwoju.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie