Płyta główna dla gracza. Oto propozycje od Asusa

Asus prezentuje najnowsze płyty główne – Asus Signature X99-Deluxe II, X99-A II i X99-E oraz ROG Strix X99 Gaming.

Cztery zupełnie nowe płyty główne ATX z chipsetem Intel X99, wyposażone w ekskluzywne technologie w celu zmaksymalizowania potencjału nowego procesora z rodziny Intel Core i7™ dla gniazda LGA 2011-v3. Bestsellerowe i wielokrotnie nagradzane płyty główne z serii Asus X99 Signature powracają w nowej odsłonie, wyposażone w wiele funkcji i technologii, podnoszących zarówno wydajność, jak i estetykę.

Nowe płyty główne Asus X99 Signature wyposażone zostały w pionierski OC Socket aby podnieść wydajność procesora i pamięci DDR4 na jeszcze wyższy poziom oraz ekskluzywną technologię 5-kierunkowej optymalizacji (5-Way Optimization) umożliwiającą podkręcanie i chłodzenie procesora za pomocą jednego kliknięcia. Z nową, ulepszoną, technologią Fan Xpert 4, płyty dzięki wykrywaniu wentylatorów PWM/DC i wiatraków wysoko-amperowych na wszystkich złączach oraz kontroli pomp chłodzenia wodnego osiągają bardzo dobre rezultaty w chłodzeniu niestandardowym.

Najnowsza generacja płyt głównych X99 Signature została wyposażona w Asus SafeSlot. To nowe, wzmocnione gniazdo PCIe zaprojektowane zostało w procesie insert-molding dodatkowo zabezpieczając styki w slocie tym samym zwiększając odporność nawet 1,6 razy w przypadku utrzymywania i 1,8 razy w przypadku ścinania.

Łączność nowej generacji jest również głównym tematem odświeżonej serii X99 Signature. W wyposażeniu znajdziemy maksymalnie dwa złącza U.2 i M.2 osiągające przepustowość 32Gbps na złączu PCIe, 3×3 802.11ac Wi-Fi oraz USB3.1 typu A i symetrycznym typu C. X99-Deluxe II dodatkowo posiada kartę Asus ThunderboltEX 3 pozwalającą osiągnąć prędkość transferu do 40Gbps.

Nowe płyty są również wyposażone w technologię Asus Aura, ze zintegrowanym oświetleniem RGB i 4-pinową taśmą LED aby tworzyć ciekawe efekty świetlne.

ROG Strix X99 Gaming

ROG Strix jest najnowszym rekrutem w Republice Graczy, a ROG Strix X99 Gaming to pierwsza płyta główna z tej serii. ROG Strix X99 Gaming została zaprojektowana specjalnie dla graczy. Dziesięć różnych efektów oświetlenia LED sterowanych za pomocą oprogramowania Asus Aura, pozwala na indywidualne oświetlanie zestawów gamingowych. Asus Aura jest to intuicyjne oprogramowanie do sterowania oświetleniem wbudowanych diod LED oraz załączonych pasków poprzez zintegrowany 4-pinowy pas LED, umożliwiając idealną synchronizację efektów świetlnych i dobór ulubionych kolorów RGB.

ROG Strix X99 Gaming jest wyposażona w technologie ułatwiające rozgrywki, takie jak SupremeFX Sonic Radar II, Intel Ethernet oraz GameFirst. SupremeFX zapewnia nieskazitelny i wierny dźwięk, z niezwykłym stosunkiem sygnału do szumu (SNR) na poziomie 115dB. Aplikacja Asus Sonic Radar jest narzędziem dla graczy FPS. Pomaga zlokalizować kierunek i odległość strzałów, wybuchów, kroków, płaczu czy dźwięku bomb czasowych tak, by gracz mógł wykonać jak najwcześniej uderzenie w kierunku wroga. Podczas rozgrywki Intel Gigabit Ethernet nie obciąża procesora i oferuje wyjątkowo wysoką przepustowość TCP i UDP, uwalniając tym samym więcej mocy obliczeniowej grom. Natomiast zupełnie nowy GameFirst IV optymalizuje ruch sieciowy w celu szybszego i pozbawionego opóźnień grania online.

ROG Strix X99 Gaming
ROG Strix X99 Gaming

Aby zmaksymalizować wydajność, ROG Strix X99 Gaming posiada również technologię 5-kierunkowej optymalizacji systemu (5-Way Optimization). Za pomocą jednego kliknięcia reguluje ona ustawienia i zwiększa wydajność. W efekcie otrzymujemy pracę procesora, oszczędność energii, stabilne zasilanie cyfrowe, sprawne i ciche chłodzenie, a także ustawienia sieciowe i dźwiękowe dopasowane do używanych aplikacji.

Gamer’s Guardian oferuje ochronę dla płyt głównych ROG Strix X99 Gaming. Obejmują najlepsze podzespoły, doskonale zaprojektowany obwód, a także standardy przekładające się na jakość i długą żywotność, w tym całkowicie nowy Asus SafeSlot. ROG Strix X99 dostarcza również wiele możliwości transferu danych, z wbudowanymi złączami U.2, USB 3.1 typu A i C, M.2, 2×2 Wi-Fi z MU-MIMO. Inteligentna technologia RAMCache skutecznie buforuje całe urządzenie pamięci masowej, aby uruchomić ulubione gry i aplikacje z niebywałą prędkością.

EZ DYI Kit – zestaw do łatwego montażu

EZ DIY Kit zawiera śrubokręt 45-w-1 z ergonomicznym, antypoślizgowym uchwytem, który jest odpowiedni dla szerokiej gamy mocowań. Zestaw zawiera również wysuwany pneumatyczny uchwyt do kart graficznych, który zapewnia wsparcie dla maksymalnie trzech dużych kart graficznych, tak aby zapobiec uszkodzeniu gniazda płyty głównej i jej zgięciu. Uchwyt posiada gładką powierzchnię i możliwość regulacji wysokości dla łatwej instalacji. EZ DIY Kit jest możliwy do nabycia dodatkowo.

DIY Kit+VGA holder

DOSTĘPNOŚĆ I CENA

Asus Signature X99-Deluxe II, X99-A II i X99-E oraz ROG Strix X99 Gaming będą dostępne w Polsce w czerwcu br.

Źródło: Asus

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.