PlayStation i Tencent przejmują część udziałów twórców Elden Ring i Bloodborne

PlayStation i Tencent przejmują część udziałów FromSoftware
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Jakiś czas temu po sieci krążyły plotki, że PlayStation zgarnie dla siebie studio FromSoftware. O pełnym przejęciu nie ma na razie mowy, choć Sony i Tencent kupiły udziały słynnego zespołu.

Jak potwierdza spółka-matka FromSoftware, Kadokawa, Sony przejęło 14,1% udziałów, a podlegająca pod Tencent firma Sixjoy około 16%. Większość udziałów, bo aż 69,66%, wciąż posiada Kadokawa.

W celu zwiększenia liczby użytkowników na globalnym rynku IP gier, które tworzy i rozwija FromSoftware, firma zdecydowała się przeprowadzić przyznanie akcji dla stron trzecich na rzecz Sixjoy w ramach grupy Tencent, która posiada silne możliwości w zakresie tworzenia i wydawania gier mobilnych i innych technologii sieciowych na rynku globalnym, w tym w Chinach, oraz SIE w ramach grupy Sony, która posiada silne możliwości w zakresie wdrażania IP w grach, filmach i różnych innych mediach na globalnym rynku.

– czytamy w oświadczeniu spółki Kadokawa

Warto przypomnieć, że Sony i Kadokawa aktywnie współpracują i w zeszłym roku ogłosiły alians strategiczny. Tencent również inwestowało już wcześniej we wspomnianą spółkę, a także w samo FromSoftware.

Inwestycje Sony i Tencentu nie będą miały na ten moment żadnych odczuwalnych dla graczy skutków. Być może w przyszłości zaowocują bardziej wyraźną współpracą, na przykład stworzeniem tytułu ekskluzywnego dla PlayStation lub produkcją nowej gry we współpracy z Tencent, ale w tej chwili brak jakichkolwiek konkretów – możemy jedynie spekulować.

Ogromny sukces Elden Ring z pewnością przyciągnął uwagę wielu gigantów branży. FromSoftware to studio często wskazywane jako jeden z najlepszych kandydatów do kolejnego istotnego przejęcia w gamingu, ale nawet jeśli do takiej transakcji dojdzie, to raczej nie w najbliższym czasie. Wątpliwe, aby firma Kadokawa chciała pozbyć się studia, które wydało jedną z najlepiej ocenianych gier ostatnich lat.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie