To będzie rewolucja. PlayStation z 60 fps w 8K dzięki najnowszej technologii od Sony

PlayStation z graniem w 8K i 60 fps. To będzie rewolucja | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

PS5 Pro ma być znacznie potężniejszym sprzętem od PS5, a główna w tym zasługa PSSR. Będzie to odpowiedź PlayStation na rozwiązanie DLSS od NVIDIA.

Już od dawna mówi się, że Sony przygotowuje własną odpowiedź na technologię DLSS. Ostatnio wyciekła specyfikacja sprzętu, a zarazem dostaliśmy również więcej informacji o PSSR (PlayStation Spectral Super Resolution), czyli nowej technologii skalowania rozdzielczości.

Dzięki PSSR, PlayStation będzie o wiele lepsze

Opcja ta ma być zintegrowana z PS5 Pro i oferować poprawioną jakość i płynność w konsoli. Jak informuje Tom Henderson na Insider-Gaming (czyli bardzo wiarygodny “przeciekacz”, który wiele razy wykazał się rozeznaniem w branży) nowa wersja sprzętu może oferować to, czego “zwykłe” PlayStation 5 nigdy by nie zagwarantowało. Oznacza to, że dzięki PSSR zagramy w 4K w 120 fpsach lub 8K w 60 fpsach.

Jak wynika z dokumentów udostępnionych serwisowi Insider Gaming pod warunkiem, że nie zostaną one upublicznione, ambicją PlayStation w zakresie PSSR jest osiągnięcie rozdzielczości 4K 120 klatek na sekundę i 8K 60 klatek na sekundę. Chociaż nie są to cele dla PS5 Pro ze względu na ograniczenia sprzętowe, jest to wewnętrzny cel PSSR w przyszłych interakcjach konsoli. PlayStation 5 Pro PSSR obsługuje obecnie 3840×2160 i obecnie dąży do 4K 60 fps i 8K 30 fps, ale nie jest jasne, czy te wewnętrzne kamienie milowe mogą zostać przekroczone.

– czytamy na Insider-Gaming

Wewnętrznym celem firmy jest więc doprowadzenie do tego, aby PSSR gwarantowało rozrywkę w 8K przy zachowaniu stabilnych 60 klatek. Na ten moment nie da się jednak stwierdzić, czy taka opcja będzie możliwa w PlayStation 5 Pro. Wszystko przez techniczne ograniczenia sprzętu. Istnieje jednak szansa, że dalszy rozwój PSSR przysłuży się PS6. Wtedy sprzęt faktycznie mógłby oferować bardzo wysoką rozdzielczość przy płynnej rozgrywce.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie